komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Ząbkowicki Sztab WOŚP: Wolontariusze poszukiwani!

środa, 28.10.2020 14:17 , komentarze: 14 , odsłony: 2259
kategorie artykułu:

Mimo pandemii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal gra i nie zwalnia tępa! Ząbkowicki Sztab WOŚP poszukuje wolontariuszy!

10 stycznia 2021 roku odbędzie się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy."Finał z głową" - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

- W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową! - mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP 

 Pracę rozpoczął już także Ząbkowicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwa rekrutacja wolontariuszy. Zgłaszać można się do pani Agnieszki Piechockiej-Piotrowskiej - rekrutacja w budynku SP3 przy ul. Powstańców Warszawy (KONTAKT PRZEZ MASSANGER) - https://www.facebook.com/agnieszka.piechockapiotrowska. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 723 468 383.

 - Będziemy prowadzili rejestrację online, nie trzeba będzie przychodzić i wypełniać ankiet. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to zapewnimy środki do dezynfekcji, maseczki i przyłbice - mówi Doba.pl Piotr Warzocha, szef ząbkowickiego sztabu.

Ząbkowicki sztab jak co roku współpracuje z gminą Ząbkowice Śląskie i lokalnymi przedsiębiorcami. Można już zgłaszać chęć umieszczenia u siebie w firmie i lokalu puszek WOŚP. Choć najprawdopodobniej w szkołach nie odbędą się minifinały, może w nich stanąć stacjonarna puszka. Placówki mogą chęć ich postawienia zgłaszać do szefa sztabu. Organizatorzy ząbkowickiego finału chcą także pozyskać z fundacji kilka terminali, by można było wesprzeć WOŚP wygodnie, bezgotówkowo. Podczas ubiegłorocznego finału używany był jeden terminal i wiele osób chętnie z niego korzystało. 

 Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa nie wiadomo jak będzie wyglądał sam finał, choć niemal pewne jest, że nie będzie koncertów i dużych wydarzeń. 

- To będzie trudny finał, dlatego liczymy na pomoc innych. Mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie grają z WOŚP fantastycznie i w tym ciężkim okresie mam nadzieję, że pokarzą solidarność z wolontariuszami i sztabem - mówi Piotr Warzocha.

 

 

 

Wasze komentarze

Zrzutka na nowe czerwone gacie i żółtą koszulkie.
poniedziałek, 02.11.2020 11:31 autor: marian
Baranowski ,zapraszam.
czwartek, 29.10.2020 12:36 autor: Psychiatra
NIE
środa, 28.10.2020 19:12 autor:
poniedziałek, 16.11.2020 15:54
wczoraj, 20 godz temu
1
wtorek, 1.12.2020 09:04
1
poniedziałek, 30.11.2020 15:18
4
czwartek, 26.11.2020 14:40
6
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa