komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 28 marca 2020

Anieli, Sykstusa


Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai ma 30 lat

czwartek, 20.2.2020 11:44 , komentarze: 0 , odsłony: 1176
kategorie artykułu:

ZKKK jest stowarzyszeniem kultury fizycznej. Powstało w wyniku samoorganizowania się mieszkańców Ząbkowic Śl. i działa w zakresie upowszechniania sportu, a głównie karate kyokushin. 

W okresie swojej 30 letniej działalności:

- nasi zawodnicy jak i drużyna zdobyli wiele medali na poziomie Mistrzostw Świata, Europy
i Polski;

- co roku organizujemy letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych;

- mamy status OPP, a 1% podatku jaki otrzymujemy przeznaczamy na statutową działalność klubu tj. zajęcia karate, organizację letniego wypoczynku, organizację zawodów czy działalność charytatywną;

- rozszerzyliśmy działalność o sekcję badmintona;

- rozpoczęliśmy działalność charytatywną;

- nasi członkowie aktywnie angażują się w działalność wolontariacką innych stowarzyszeń czy instytucji.

 

Z perspektywy lat widzimy, że zawodnicy w wyniku samodyscypliny sportowej osiągają sukcesy nie tylko na arenie sportowej ale również zawodowej i naukowej, 95% z nich kończy studia i z powodzeniem rozwija się zawodowo. Dobra sprawność fizyczna daje pewność radzenia sobie w różnych sytuacjach, poprawia samopoczucie i daje wiarę we własne możliwości. Brak wysiłku fizycznego może zaburzać różne obszary życia człowieka, nie tylko ten fizyczny, ale też emocjonalny, intelektualny czy społeczny. Pogarszająca się sprawność dzieci grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi ale również społecznymi w przyszłości.

Aby temu zapobiec podjęliśmy poniższe kroki:

1)     rozszerzamy działalność sportową o inne dyscypliny ogólnorozwojowe. Od 3 lat prężnie funkcjonuje Centrum Kettlebell Ząbkowice Śląskie - Ząbkowicka Szkoła Siły. Trenuje tam ponad 50 osób, które wraz z dziećmi aktywnie angażują się w działania sportowe realizowane na terenie gminy. Właściciel firmy prowadzącej te zajęcia zgłosił się do naszego klubu z informacją, iż musi zakończyć tą działalność z końcem 2019 r.
i zaproponował aby to ZKKK przejęło organizację tych zajęć, aby nie zmarnował się jego pomysł a uczestnicy mogli kontynuować treningi.Dla klubu jest to oddolna inicjatywa, która wnosi innowacyjność związaną z rozszerzeniem społecznej działalności członków klubu ale przede wszystkich bardzo dużą szansą na rozwój stowarzyszenia;

2)     podchodzimy innowacyjnie do uroczystych obchodów 30-lecia klubu poprzez zorganizowanie 47 Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin w naszej małej 20 tysięcznej gminie. Chcemy pokazać mieszkańcom, że u nas również mogą odbywać się zawody takiej rangi. Już dzisiaj zapraszamy Państwa 25 kwietnia 2020 r. na Halę Słoneczną w Ząbkowicach Śl, gdzie około 120 najlepszych zawodników karate Kyokushin będzie rywalizowało o miano Mistrza Polski w kategoriach wagowych.

 

Wierzymy, że realizacja powyższych działań umożliwi głębsze zakorzenienie ZKKK
w społeczności lokalnej, rozszerzenie naszej działalności o innowacyjne kierunki, zwiększenie liczby członków klubu, oraz osób zaangażowanych w działalność ZKKK, popularyzowanie  wolontariatu oraz upowszechnienie sportu. Sport jest istotny dla rozwoju aktywności, uczy szacunku, lojalności i pracy w grupie. Główną zasadą nie jest budowa siły fizycznej ale bycie silniejszym człowiekiem w życiu codziennym, a szczególnie w sytuacjach stresowych.

 

Każdy może wspomóc statutową działalność ZKKK – wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS-u 0000222215 przekazując 1% odprowadzanego podatku.

Zapraszamy na zajęcia!

 

Wasze komentarze

piątek, 27.3.2020 10:37
piątek, 27.3.2020 10:48
piątek, 27.3.2020 10:48
poniedziałek, 23.3.2020 09:56
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.