komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 4 marca 2021

Lucji, Kazimierza

Ząbkowice Śl.: Udany rok dla inwestycji [przegląd zadań]

czwartek, 31.12.2020 14:29 , komentarze: 0 , odsłony: 2347
kategorie artykułu:

Gmina Ząbkowice Śląskie podsumowała zadania inwestycyjne zrealizowane w 2020 roku. To kryta pływalnia, żłobek miejski, remonty dróg, czy rewitalizacja parków i podwórek.

 

Kończymy rok 2020. Chociaż był to bardzo trudny rok, naznaczony pandemią, w Gminie Ząbkowice Śląskie zrealizowaliśmy wiele projektów inwestycyjnych. W tym roku, obok zakończenia największej inwestycji, czyli budowy Krytego Basenu, zakończyliśmy m.in. przebudowę ul. Daszyńskiego – bardzo ważną komunikacyjnie ulicę na Osiedlu Pallotyńskim. Przebudowane zostały dwa kolejne podwórka w mieście – przy ulicach: Ciasnej i Szkolnej (pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Dolnośląską). Jest to kolejny krok w kierunku poprawy nie tylko wizerunku naszego miasta, ale przede wszystkim poprawy jakości życia Mieszkańców. Zakończyliśmy także rewitalizację dwóch parków – przy stadionie (I etap) oraz za wiaduktem kolejowym (część z oczkiem wodnym). Uporządkowany został drzewostan tak, aby nikomu nie groziło niebezpieczeństwo, pojawiły się nowe nasadzenia, siłownie zewnętrzne, wiaty. Po zrewitalizowanym w ubiegłych latach Parku Miejskim im. Sybiraków parki te stały się kolejną częścią Zielonych Płuc Ząbkowic.

W pierwszej połowie tego roku zakończyliśmy także inną, bardzo ważną inwestycję dla rozwoju naszej gminy – przebudowę budynku przy ul. Krzywej po dawnych księgach wieczystych na Żłobek Publiczny. Dzięki temu zadaniu zwiększyliśmy ilość miejsc żłobkowych do 101! W zakresie oświaty wybudowaliśmy też boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Piastowskiej oraz przebudowaliśmy instalację p/poż. w Szkole Podstawowej nr 1.

Na terenie miasta w tym roku przeprowadzone zostały także remonty kamienic przy ul. Reymonta 5 i ul. Konopnickiej 13. Bardzo ważne, choć nie widoczne były również prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej przy ul. Ziębickiej, co poprawia działanie kanalizacji w tym rejonie i chroni sąsiadujące posesje od zalewania wodami opadowymi.

Nie zapomnieliśmy także o terenach wiejskich – w tym roku m.in. wyasfaltowana zostały drogi wewnętrzne w Stolcu, Zwróconej oraz w Kluczowej, wykonany został także chodnik przy blokach w Szklarach Hucie. Dzięki wzięciu przez gminę na siebie 50% wartości inwestycji, Powiat Ząbkowicki wykonał chodnik przy drodze powiatowej w Braszowicach (na odcinku od świetlicy wiejskiej do DK nr 8) oraz nową nawierzchnię na drodze powiatowej w Zwróconej. Zakończyliśmy także inną, ważną i potrzebną inwestycję – remont świetlicy wiejskiej w Olbrachcicach Wielkich.

 

UMiG Ząbkowice Śląskie 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 22.2.2021 09:05
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa