Ząbkowice Śl.: Pomagając Mieszkańcom – program „Czyste Powietrze”

piątek, 8.11.2019 08:33 1353 2

Gmina Ząbkowice Śląskie w lipcu 2019 roku podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ustalające zasady wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze” na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie w celu obsługi Wnioskodawców w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania.

Program „Czyste Powietrze” dedykowany jest dla właścicieli domków jednorodzinnych. Nabór do programu jest ciągły i trwać będzie do 2027 roku. Czas realizacji to maksymalnie 30 miesięcy. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie na wymianę istniejącego nieekologicznego źródła ciepła na paliwo stałe na nowe ekologiczne. W ramach programu można również poddać termomodernizacji swój budynek – docieplić ściany, strop, wymienić okna oraz drzwi. Właściciele budynków nowo budowanych mogą otrzymać dofinansowanie do nowego źródła ciepła do końca 2019 roku.

Pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich pomagają Mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. Dokonują również wstępnej weryfikacji złożonych wniosków. Upraszcza to procedurę aplikowania o środki z programu „Czyste Powietrze” i skraca czas uzyskania decyzji o dofinansowaniu. W późniejszych etapach pracownicy pomogą również przy rozliczeniu zadania i złożeniu wniosku o wypłatę dotacji. Można uzyskać także informacje na temat Ulgi Termomodernizacyjnej oraz dofinansowania z programu „Mój prąd” dotyczącą montażu paneli fotowoltaicznych.

„Nasz urząd jest jednym z niewielu w Polsce, w którym Mieszkaniec otrzyma kompleksową pomoc przy wypełnianiu wniosków na wymianę ogrzewania czy też montaż instalacji fotowoltaicznych – mówi burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek – od sierpnia pracownicy pomogli w złożeniu prawie 40 wniosków na wymianę ogrzewania, udzielono ponad 250 konsultacji. To stawia nas w pozycji lidera na terenie województwa dolnośląskiego.

 

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim (II piętro, pokój nr 30), pod numerem telefonu 74 8165 313 

Strona programu:

Czyste Powietrze 

Mój Prąd 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Jt poniedziałek, 11.11.2019 19:18
Ja też
daniel sobota, 09.11.2019 10:25
jestem żywym przykładem na to, że warto korzystać z dofinansowań!...