komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 23 września 2018

Tekli, Boguslawa

Ząbkowice przyjazne inwestorom

poniedziałek, 11.6.2018 12:01 , komentarze: 4 , odsłony: 1135
kategorie artykułu:

Wchodzą w życie ważne przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji. Umożliwiają one skorzystanie z nowego modelu ulg od podatku dochodowego dla przedsiębiorców. Zapraszamy do zapoznania się ze wstępną ofertą nieruchomości będących własnością gminy, dla których Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ząbkowice Śląskie przewiduje prowadzenie działalności usługowej czy produkcyjnej.

- W nowych przepisach upatrujemy dużą szansę dla małych i średnich przedsiębiorstw - na wspieraniu których ogromnie mi zależy. Nowe możliwości będą doskonałym uzupełnieniem i kontynuacją dotychczasowej polityki samorządu gminy wobec przedsiębiorców, mam tu na myśli: uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy, szeregu ulg poprzez uchwały Rady Miejskiej: o pomocy de minimis, uchwały o tzw. regionalnej pomocy inwestycyjnej, poprzez przyjazną politykę podatkową - chciałbym przypomnieć, iż od lat nie wzrosły podatki od nieruchomości pod działalność gospodarczą, ograniczenie obciążeń biurokratycznych poprzez wprowadzenie szybkiego załatwienia formalności administracyjno-prawnych czy poprzez funkcjonowanie Biura Wsparcia Przedsiębiorczości. Nowe przepisy będą bodźcem dla większej liczby małych i średnich przedsiębiorstw do inwestowania na gruntach gminnych. To szansa dla firm, które do tej pory nie dysponowały wystarczającymi środkami, aby zainwestować w strefie ekonomicznej. Dlatego już w przeddzień wejścia w życie ustawy chcemy wyjść z ofertą terenów pod usługi i produkcję, przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich.

 

Zmiany wprowadza ustawa z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. W myśl tej ustawy - cały obszar Polski „stanie się” specjalną strefa ekonomiczną  i tym samym objęty zostanie możliwością uzyskania ulg – nie tak jak to do tej pory było – gdzie tylko grunty włączone w strefy ekonomicznej mogły otrzymać zwolnienie od podatku. Warunki uzyskania zwolnienia zostaną uzależnione m.in. od wielkości przedsiębiorstwa czy poziomu bezrobocia w danym powiecie. Okres wsparcia będzie wynosił 10 do 15 lat.

 

UMiG Ząbkowice Śl.

 

 

Wasze komentarze

osiągnięcie pana Orzeszka - nie podniósł podatków, brawo!!
poniedziałek, 11.06.2018 12:11 autor: mieszkaniec gminy
Bohater z tego naszego "ciepłego" burmistrza.
poniedziałek, 11.06.2018 21:51 autor: Ert
Zmiany wprowadza ustawa w całym kraju- A nie tylko burmistrz
poniedziałek, 11.06.2018 17:46 autor: najpierw przeczytaj
wczoraj, 21 godz temu
8
piątek, 21.9.2018 00:00
czwartek, 20.9.2018 20:05
4
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Systemy kominowe
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg