komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Ząbkowice: 95 dzieci w kolejnej edycji programu „Umiem pływać 2018”

czwartek, 11.10.2018 09:51 , komentarze: 0 , odsłony: 178
kategorie artykułu:

Gmina Ząbkowice Śląskie realizuje kolejną edycję programu „Umiem pływać” o regionalnej nazwie „Dolnoślązak Umie Pływać 2018”. Projekt dofinansowywany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego a realizowany za pośrednictwem Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu.

Adresatami projektu są  uczniowie klas I-II - aktualnie 95 dzieci, uczestniczących do placówek oświatowych z terenu gminy Ząbkowice Śląskie. Program obejmuje 10 zajęć (po 2 godziny lekcyjne) na pływalni Strzelińskie Centrum Sportowo – Edukacyjne Granit pod okiem wykwalifikowanej kadry. Dzieci zostały zakwalifikowane do programu, po wcześniejszych zgłoszeniach przez Dyrektorów Szkół o ilości uczestników. Obecnie uczestnikami zajęć są dzieci uczęszczające do szkół podstawowych  w Zwróconej, Stolcu i szkół podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 w Ząbkowicach Śląskich.

Dla przypomnienia, w pierwszej edycji programu w 2018 r. (luty -  czerwiec) udział wzięło 120 dzieci w podziale na 8 grup. Gmina Ząbkowice Śląskie po raz kolejny uczestniczy w projekcie bez wkładu finansowego. Planujemy swój udział w kolejnych edycjach programu, ale już na naszym basenie.                                 

UMiG Ząbkowice Śl.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
1
czwartek, 18.10.2018 12:48
1
czwartek, 18.10.2018 09:08
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele