Ząbkowiccy policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

środa, 11.5.2022 08:49 173 0

Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych. W myśl zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań informują uczniów o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach, w szczególności związanych z korzystaniem z internetu. Tłumaczą, w jaki sposób wybrać odpowiednie rozwiązania codziennych problemów, by się im przeciwstawić, a postępować rozważnie i zgodnie z prawem.

Policjantka ząbkowickiej komendy spotkała się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu. Celem zajęć było między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach. Młodszym dzieciom z klas 1-3 jak również 4-6 funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz co zrobić, jak zgubią się w nieznanym im miejscu. Przede wszystkim, gdzie i do kogo się udać, by prosić o pomoc. Starszym uczniom tłumaczyła skutki prawne, jakie mogą ponieść w związku z nieprawidłowym zachowaniem oraz korzystaniem z używek. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie dowiedzieli się również, jak bezpiecznie serfować w internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo oraz co można, a czego nie powinno się umieszczać w sieci.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez dzieci i dzięki tym informacjom będą potrafiły unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

st.asp. Katarzyna Mazurek

Dodaj komentarz

Komentarze (0)