komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego

Za tydzień rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach Śląskich

piątek, 7.5.2021 15:59 , komentarze: 4 , odsłony: 3316
kategorie artykułu:

Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach Śląskich powstał jeszcze w kwietniu. Za tydzień mają rozpoczną się w nim szczepienia. Tylko w pierwszym tygodniu do punktu trafi 900 szczepionek Pfizer. 

 

W sobotę 15 maja o godzinie 8:00 pierwsi pacjenci będą mogli przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich w hali namiotowej na boisku Orlik.

PSP w Ząbkowicach Śląskich był gotowy do działania już 23 kwietnia, wcześniejszej weryfikacji NFZ, która odbyła się 21 kwietnia. 

- Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach Śląskich przeszedł pozytywnie weryfikację NFZ  i spełnia wymogi GIS i MZ dotyczące organizacji PSP. 30 kwietnia otrzymaliśmy decyzję Wojewody Dolnośląskiego polecającą Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich wsparcie organizacyjne, techniczne lub organizacyjno-techniczne, związane z tworzeniem Punktu Szczepień Powszechnych w HALI NAMIOTOWEJ NA BOIKU ORLIK, ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich, tworzony przez podmiot wykonujący działalność leczniczą pn. SALUS Centrum Medyczne Sp. z o.o. - mówi Doba.pl Szymon Radziszewski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. 

 

W pierwszym tygodniu do punktu szczepień powszechnych w Ząbkowicach Śląskich ma trafić 900 dawek preparatu firmy Pfizer. Do końca maja planowana jest dostawa szczepionek Pfizer i Johnson&Johnson. Początkowo PSP będzie czynny w soboty od godz. 8.00  do 16.00. Ilość dni i godziny szczepień uzależnione będą od ilości otrzymywanych szczepionek i ilości osób chętnych na szczepienia.

Chętni mogą się już rejestrować w punkcie szczepień powszechnych w Ząbkowicach Śląskich w następujący sposób:

  • zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Poprzez e-rejestrację możesz zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).

  • wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego.

  • zadzwoń pod numer telefonu 536 092 554

(Salus Centrum Medyczne Sp. z o.o.)

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja- Otwórz na nowej karcie

Zgłaszając się do powszechnego punktu szczepień pacjent powinien mieć ze sobą WYPEŁNIONY Kwestionariusz do wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19. (w załączeniu)

Odpowiedź TAK na którekolwiek z pytań 2-8 dotyczących stanu zdrowia jest wskazaniem do przeprowadzenia kwalifikacji przez lekarza - w takim przypadku pacjent powinien się skierować do populacyjnych punktów szczepień działających w ramach przychodni, w którym kwalifikacja do szczepienia będzie wykonana przez lekarza. 

Informujemy, że skierowania generowane są automatycznie, obecnie trwają zapisy rocznika osób z grupy 1994 – 1996. Od 10 maja możliwość zapisów na szczepienia będą już mieć wszystkie osoby powyżej 18 roku życia. 

Informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 oraz o transporcie na szczepienia udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich pod numerami telefonów: 74 8 165 310, 74 8 165 302, 74 8165 363.

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

Proste, ale dobre miejsce. W duzych miastach czesto w halach...
niedziela, 09.05.2021 21:33 autor: Artur Duleba
No geniusz się odezwał!
poniedziałek, 10.05.2021 07:03 autor:
W tych slamsach szczepienia? Wstyd!
sobota, 08.05.2021 23:12 autor: Zabkowice
piątek, 11.6.2021 11:03
6
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów