komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 23 lipca 2019

Stwosza, Bogny

„Z książką na walizkach” w Ciepłowodach

wtorek, 18.6.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 215
kategorie artykułu:

Za nami XVI edycja akcji „Z książką na walizkach” czyli Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami W tym roku ciepłowodzkie biblioteki odwiedził  pan Paweł Beręsewicz – autor książek i wierszy dla dzieci, a także tłumacz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-II szkoły podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach.

Na początek p. Paweł przedstawił się i pokrótce opowiedział o swojej wcześniejszej pracy jako nauczyciel. Następnie Tonia, Karol i Kasia zgłosili się i wzięli udział w odgrywaniu sceny – picie wyimaginowanej herbatki. W jej trakcie wszyscy dyskutowali na temat książek – śmiesznych, wojennych, tajemniczych autorstwa pana Pawła. Na pierwszy ogień trafiła powieść „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Dzieci poznały historie Eli, dziewczynki, która musiała sobie radzić w czasach strasznej wojny. Kolejną omawianą książką była powieść „Ściśle tajne”, która opowiada o tajemniczych przygodach chłopca i jego pradziadka. Na koniec wybrano książkę śmieszną, czyli „Poczet psujów polskich”, w której każdy bohater okazywał się niezłym gagatkiem.

Na zakończenie spotkania znalazł się czas na zadawanie pytań. Dzieci pytały o liczbę książek napisanych przez pana Pawła, o pracę nad nową powieścią, czy posiadane zwierzaki. Każdy chętny mógł również kupić książki autora i otrzymać dedykację.     

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

 

Wasze komentarze

piątek, 19.7.2019 14:17
piątek, 19.7.2019 14:07
piątek, 19.7.2019 11:25
piątek, 19.7.2019 10:26
czwartek, 18.7.2019 11:23
sobota, 20.7.2019 09:00
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa