Z klasyką przez Polskę - koncert Tomasza Rittera w Kamieńcu Ząbkowickim

wtorek, 21.6.2022 15:50 424 0

Już dziś zapraszamy miłośników muzyki klasycznej na wyjątkowe wydarzenie!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejściówki do odbioru w siedzibie Gminnego Centrum Kultury, możliwa również rezerwacja telefoniczna pod nr: 748173231, 602756152, 601374713.

Z klasyką przez Polskę – Tomasz Ritter– Polski Impresariat Muzyczny

Zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Już 3 lipca 2022 w Kościele poewangelickim w Kamieńcu Ząbkowickim „Czerwony Kościółek”  wystąpi Tomasz Ritter – Zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

 

W programie:

Johann Sebastian Bach (1685–1750) /

Johannes Brahms (1833–1897)

Chaconne z II Partity skrzypcowej d-moll

– opracowanie na lewą rękę

Franz Schubert (1797–1828)

Sonata a-moll D 784

Allegro giusto

Andante

Allegro vivace

Fryderyk Chopin (1810–1849)

12 preludiów z op. 28

Preludium nr 13 Fis-dur

Preludium nr 14 es-moll

Preludium nr 15 Des-dur

Preludium nr 16 b-moll

Preludium nr 17 As-dur

Preludium nr 18 f-moll

Preludium nr 19 Es-dur

Preludium nr 20 c-moll

Preludium nr 21 B-dur

Preludium nr 22 g-moll

Preludium nr 23 F-dur

Preludium nr 24 d-moll

Klauzula obowiązkowa w opisie:

Projekt „Z klasyką przez Polskę” jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, finansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.        

 

O artyście

Pianista, fortepianista, klawesynista. W 2018 roku został zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie. „Jego interpretacja jest wyjątkowa, niepowtarzalna” – pisał po konkursie jeden z recenzentów. Jest też laureatem wielu innych konkursów, m.in. IX Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. W roku 2018 był nominowany do „Paszportów Polityki”, a w roku następnym - do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”.

Brał udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, występując solo, kameralnie oraz z towarzyszeniem orkiestry. Współpracował m.in. z Orkiestrą XVIII wieku, {oh} Orkiestrą Historyczną, Bach Collegium Japan, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą PR „Amadeus” pod batutą takich dyrygentów jak M. Suzuki, J. Maksymiuk, A. Duczmal, Ł. Borowicz, G. Nowak. Kameralnie występował m.in. z Kwartetem Martinu, Stradivari Quartett, Royal String Quartet, K.A. Kulką i T. Strahlem, S. Tararą oraz B. Csalogiem.

 

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Zespół NIMiT-u codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden ze sztandarowych projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)