Z dzielnicowymi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku

wtorek, 9.8.2022 10:25 430 0

Kamienieccy dzielnicowi na co dzień pilnują porządku na podległym im terenie. Są to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. W czasie letnich wakacji, oprócz stałych zadań, spotykają się z dziećmi i młodzieżą na organizowanych półkoloniach i obozach, podczas których przypominają dzieciom i młodzieży podstawowe zasady letniego wypoczynku. Ostatnio takie spotkanie odbyło się w miejscowości Błotnica na zorganizowanym tam obozie jeździeckim.

Tematem spotkania z uczestnikami obozu były bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku. W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” oraz ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi mówili jak należy zachować się podczas pobytu nad wodą, w czasie wypraw do lasu oraz jak się zachować w stosunku do osoby obcej czy agresywnego zwierzęcia. W trakcie spotkania wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, przypominając jak ważne jest noszenie odblasków.

Z uwagi na to, iż nauka jazdy konnej może nieść za sobą też i urazy, mundurowi omówili jak należy się zachować, gdy dojdzie do urazu lub w sytuacji kiedy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad, ale również zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Spotkanie przeprowadzone przez dzielnicowego mł. asp. Pawła Piątkiewicza odbyło się przy udziale trenera koni Mateusza Wiktorowskiego oraz jego asystentki Zuzanny Kalfas.

KPP Ząbkowice Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)