XX Turniej Szachowy o Puchar Starosty

wtorek, 3.3.2020 08:48 3447 0

W sobotę 29 lutego w starostwie powiatowym w Ząbkowicach Śląskich przy ul. B. Prusa 5, odbył się XX Turniej Szachowy  o Puchar Starosty. Organizatorem  turnieju szachowego było Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., a do rywalizacji przystąpiło 40 zawodników.

Wśród zawodników przeważały dzieci i młodzież z wszystkich gmin powiatu. Udział wzięli również zawodnicy  spoza powiatu. Tak liczny udział dzieci świadczy o zwiększającej się z roku na roku popularności gry w szachy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na zawodnika.

Wyłoniona została także najlepsza kobieta: Oliwia Wijaszka – 4,5 pkt
Najmłodszy uczestnik turnieju  Piwiński Karol oraz najmłodsza uczestniczka Wronkowska Zofia odebrali pamiątkowe statuetki.

Z okazji XX jubileuszowego turnieju szachowego nagrodzeni zostali również zawodnicy, którzy zajęli odpowiednio 20 (Panek Bartosz) i 40 (Kulak Patryk) miejsce oraz rozlosowana została nagroda wśród tych, którzy nie zajęli żadnego miejsca premiowanego nagrodą.

Podziękowano wszystkim osobom, które wniosły swój wkład w organizację turnieju, szczególnie Pani Leokadii Głowackiej.

Ogromne słowa podziękowania skierowane zostały również do  rodziców, którzy przyjechali ze swoimi dziećmi i podczas trwania turnieju dopingowali swoje pociechy.

Zapraszamy na kolejny XXI turniej szachowy o puchar Starosty Ząbkowickiego.