Wzmożone kontrole policji na drogach naszego powiatu. Mundurowi apelują o bezpieczną jazdę

piątek, 7.6.2024 08:54 2747 0

W piątek, 7 czerwca od wczesnych godzin porannych ząbkowiccy policjanci prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Mundurowi sprawdzają, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach zgodnie z przepisami. Podczas tego typu akcji głównym celem stróżów prawa jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Od godziny 6.00 w powiecie ząbkowickim trwają wzmożonekontrole kierujących pod kryptonimem „Prędkość”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez wyeliminowanie tych uczestników ruchu, którzy łamią obowiązujące przepisy poruszania się po drogach.

Pamiętajmy też, że konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonych limitów prędkości, ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego, piesi lub rowerzyści. Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu – niestety nieuchronna.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności - podkreśla asp. szt. Katarzyna Mazurek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

/KPP w Ząbkowicach Śl./

Dodaj komentarz

Komentarze (0)