Wyślij PIT przez internet

czwartek, 21.1.2016 06:49 619 0

Wysyłanie deklaracji podatkowej przez INTERNET to najprostszy i najszybszy sposób złożenia zeznanie rocznego. Można to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego dla podatnika miejsca.

INFORMACJA US W ŚWIDNICY:

Podatniku, nie zwlekaj! Zrób to teraz – wystarczy bowiem 5 prostych kroków:

 1. Wejdź na stronę www.portalpodatkowy.mf.gov.pl (zakładka e-Deklaracje), pobierz i zainstaluj z sekcji Do pobrania aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
 2. Wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji lub pobierz formularz ze stronywww.portalpodatkowy.mf.gov.pl (zakładka e-Deklaracje), sekcja Formularze, a następnie wypełnij,
 3. podpisz go – wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu podatkowym za rok 2014,
 4. wyślij dokument,
 5. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.

Podatniku, pomyśl o korzyściach płynących z wysyłania e-PITA! Oto kilka z nich:

 • oszczędność czasu
 • niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej
 • łatwość wypełnienia
 • ochrona środowiska
 • bezpieczeństwo przesyłanych danych
 • otrzymanie potwierdzenie złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu

Podatniku w razie pytań lub problemów, możesz dzwonić na poniższe numery:

Infolinia Portalu Podatkowego, w tym systemu e-Deklaracje tel. 801-055-055 (z tel. stacjonarnego), tel. 22 330-03-30 (z tel. komórkowego). Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Dodatkowo pomoc w sprawie problemów technicznych przy obsłudze systemu e-mail: info.e-deklaracje@mf.gov.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)