komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Wyremontują drogę Płonica - Mąkolno. Umowa już dopisana

czwartek, 10.9.2020 08:33 , komentarze: 0 , odsłony: 945
kategorie artykułu:

Wkrótce ruszy remont drogi Płonica - Mąkolno w gminie Złoty Stok. Umowa z wykonawcą została podpisana końcem sierpnia, a droga ma być gotowa w listopadzie tego roku.

 

27 sierpnia burmistrz Złotego Stoku, Grażyna Orczyk, podpisała umowę z EUROVIA POLSKA S.A. Bielany Wrocławskie z Kobierzyc, na zadanie rekultywacyjne „Płonica-Mąkolno droga dojazdowa do gruntów rolnych” realizowane zgodnie z zasadami udzielania i rozliczania pomocy finansowej w formie dotacji celowych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

Wartość umowy opiewa na kwotę 620 448,99 zł. Gmina na dofinansowanie ww. zadania otrzymała pomoc finansową w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 509 460,00 zł.

- Dziękujemy za wsparcie i dostrzeganie potrzeb małych samorządów marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu i wicemarszałkowi Grzegorzowi Macko. Z promesy cieszą się też sołtysi obu wsi, Urszula Wróbel i Tomasz Kawa - informuje urząd miejski w Złoty Stoku.

Przedmiotowy odcinek drogi stanowi dojazd do pól uprawnych oraz łączy wsie Płonica i Mąkolno. Planowane przedsięwzięcie zakłada wykonanie remontu istniejącej nawierzchni drogi, w tym wykonanie nowych warstw bitumicznych. Termin realizacji zadania: listopad 2020r.

 

 UM w Złotym Stoku

 

Wasze komentarze

niedziela, 20.9.2020 14:51
5
czwartek, 17.9.2020 20:53
1
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.