Wypadek z udziałem motocyklisty w Potworowie

poniedziałek, 18.9.2023 13:22 3061 0

Jazda na motocyklu sprawia wiele radości miłośnikom jednośladów. Jednak motocykliści, podobnie jak piesi i rowerzyści, należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, więc w sytuacji, gdy dojdzie do zderzenia drogowego z ich udziałem, konsekwencje są dla nich wyjątkowo groźne. Przekonał się o tym w miniony piątek, 15 września 49-letni kierujący motocyklem Kawasaki, który 15 września po godzinie 18.00 w miejscowości Potworów stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, w wyniku czego uderzył w przydrożne bariery. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego z obrażeniami został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala.

Tegoroczny wrzesień jest wyjątkowo słoneczny i ciepły. Jednak dni stają się coraz krótsze, szybko zapada zmrok, a poranna rosa długo utrzymuje się również na drogach. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Motocykliści powinni być świadomi, że zdarzenie, które dla kierowcy samochodu może skutkować niegroźnymi potłuczeniami, dla motocyklisty niejednokrotnie kończy się ciężkimi obrażeniami lub śmiercią.

Statystyki z ostatnich miesięcy wskazują, że niemal każdego dnia dochodzi do groźnego wypadku z udziałem motocyklistów. W okresie od 1 czerwca do 13 września 2023 r. w 1076 wypadkach z udziałem motocyklistów śmierć poniosło 120 użytkowników tych pojazdów (113 kierujących i 7 pasażerów), a 1018 zostało rannych (910 kierujących i 108 pasażerów).

Główną przyczyną wypadków spowodowanych przez motocyklistów była nadmierna prędkość. Boleśnie przekonał się o tym 49-letni kierujący motocyklem Kawasaki, który 15 września po godzinie 18.00 w miejscowości Potworów stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, w wyniku czego uderzył w przydrożne bariery. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego z obrażeniami został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala.

W ten weekend policjanci interweniowali łącznie przy 6 zdarzeniach drogowych, z których większość została zakwalifikowana jako kolizje i zakończona na miejscu przyjęciem przez sprawcę mandatu karnego i apelują do kierowców, aby pomimo pięknej, letniej pogody, zachowali ostrożność i przestrzegali obowiązujących przepisów.

KPP w Ząbkowicach Śląskich

Dodaj komentarz

Komentarze (0)