Wstąp w nasze szeregi. Zostań policjantem!

piątek, 14.5.2021 10:55 2402 4

Zawód policjanta to wyzwanie. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Poszukujemy osób, które chcą nosić policyjny mundur i z pasją wykonywać powierzone zadania. Ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości gospodarczej, zespoły prasowe, laboratoria, przewodnicy psów czy też policyjni antyterroryści. Dodatkowo teraz szkolenie podstawowe zostało skrócone o połowę i trwa tylko 3 miesiące.

Informujemy, że na terenie województwa dolnośląskiego trwa procedura kwalifikacyjna do służby w Policji.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;

  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

  • korzystający z pełni praw publicznych;

  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie;

  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;

  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;

Rekrutacja odbywa się w sposób ciągły. Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w punkcie obsługi interesantów KPP w Ząbkowicach Śląskich, ul. Niepodległości 10 po wcześniejszej konsultacji telefonicznej z pracownikiem Zespołu ds. Kadr i Szkolenia. – tel. 478756260.

Szczegółowych informacji dotyczących postępowania kwalifikacyjnego oraz specyfiki służby w Policji, jak również informacji o aktualnych zarobkach na podstawowych stanowiskach w Policji można uzyskać pod adresem: www.dolnoslaska.policja.gov.pl w zakładce PRACA/SŁUŻBA W POLICJI. Tam również znajduje się kwestionariusz osobowy kandydata do służby w Policji.

Być może w podjęciu decyzji pomoże zamieszczony film zrealizowany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu razem z uczniami z Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot. Zachęcamy do jego obejrzenia i rozważenia ważnej życiowo decyzji zawodowej, związanej ze stabilną, ciekawą pracą, która być może stanie się także pasją

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

dorian gray niedziela, 16.05.2021 12:20
Jest w planach reaktywacja ZOMO?
Ja niedziela, 16.05.2021 07:04
Wolę do lidla
niedziela, 16.05.2021 00:24
ZAKLADAJAC MUNDUR HANBISZ NAZWISKO A TFU
xD piątek, 14.05.2021 12:02
Oczekiwania: łapanie przestępców, pościgi za piratami drogowymi Rzeczywistość: czajenie się na...

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz