„WSPÓLNE CHWILE” - spotkanie w Śremie

środa, 17.5.2023 15:40 723 0

Koło Gospodyń Wiejskich w jednym z najmniejszych sołectw, nie tylko w powiecie ząbkowickim, realizuje swoje pomysły i projekty integrując lokalną społeczność. Na przełomie lat 2022/2023 w śremskiej świetlicy, odbywały się spotkania mieszkańców i zaproszonych gości w ramach programu pilotażowego organizowanego przez Fundację „Biedronka”. Różnorodność tematyki oraz form organizowanych wieczorów spotkały się z aprobatą Fundacji i w tym roku KGW zostało zaproszone do 1. edycji programu „Danie Wspólnych Chwil”, skierowanego do Seniorów. Mottem cyklu spotkań jest integracja Seniorów i ich aktywizacja w działaniach podejmowanych przez lokalną społeczność.

Pierwsze, z trzech spotkań, odbyło się w majowe popołudnie i wieczór w śremskiej świetlicy wśród rozmów i wspólnego biesiadowania. Tym razem gospodynie zaprosiły gości: st. sierż. Kamila Domagałę oraz funkcjonariusza zespołu kryminalnego st. sierż. Łukasza Talarczyka z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim. Policjanci przedstawili zagrożenia i metody oszustw na jakie mogą być narażeni, nie tylko seniorzy. Goście. W ramach działań profilaktycznych, omówili również sposoby, jak się ustrzec przed tymi zagrożeniami.

Spotkanie, było kolejną okazją do przekazania niezwykle przydatnej i potrzebnej, Kamienieckiej Koperty Życia, której propagowanie jest możliwe już od trzech lat, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich.

 

 

Foto: Małgorzata Załęska

Tekst: Krzysztof Woliński

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)