komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

WORD Wałbrzych z akredytacją kuratorium oświaty

sobota, 18.6.2016 08:58 , odsłony: 1653
kategorie artykułu:

8 czerwca  Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk, podczas uroczystego spotkania, jakie miało miejsce w siedzibie Urzędu  Wojewódzkiego we Wrocławiu,  wręczył dyrektorowi wałbrzyskiego WORD-u, Leszkowi Tkaczykowi decyzję o udzieleniu akredytacji dla prowadzonych szkoleń ADR.

Jak wyglądał proces akredytacji, co oznacza on dla ośrodka i jakie plany rozwoju na przyszłość ma dyrektor wałbrzyskiego WORD-u dowiecie się Państwo z naszej rozmowy.

Doba.pl: Panie Dyrektorze. 8 czerwca  Dolnośląski Kurator Oświaty podjął decyzję o udzieleniu akredytacji dla WORD Wałbrzych. Co to oznacza dla ośrodka?

Leszek Tkaczyk: Tak, rzeczywiście zostałem zaproszony do Urzędu  Wojewódzkiego we Wrocławiu, gdzie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymałem decyzję o udzieleniu akredytacji dla prowadzonych szkoleń ADR. Udzielona akredytacja jestem dla nas dowodem rzetelności oraz wysokiej jakości prowadzonych szkoleń - i to zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Decydując się na prowadzenie szkoleń ADR, już od samego początku przyjęliśmy założenie, że będzie to dla nas pewna misja do spełnienia a nie tylko i wyłącznie komercyjne, gospodarcze przedsięwzięcie. Stąd też przyjęliśmy, że realizacja obowiązkowego programu szkolenia będzie oparta o wysokie standardy jakościowe.

Czym są szkolenia ADR? Do kogo są adresowane? I czy to nie wykracza poza przyjęte od dawna ramy działalności WORD?

Leszek TkaczykBardzo dobre pytania pani redaktorzwłaszcza to ostatnie - mówi dyrektor śmiejąc się. - Pozwolę sobie zacząć od wyjaśnienia właśnie tej ostatniej kwestii. Wciąż niestety działalność Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, w szerokim odbiorze społecznym kojarzona jest wyłącznie z przeprowadzaniem egzaminów państwowych na prawo jazdy. Mówię niestety, gdyż od około dwóch lat czynimy ogromne starania by przełamać to stereotypowe myślenie. Rzeczywiście, przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy jest stałym elementem naszej codziennej pracy, niemniej jednak nie jedynym. Egzaminy to tylko jedno z wielu zadań, jakie postawił przed nami ustawodawca. Działalność WORD skupiona jest w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa ruchu drogowego – to jest główny powód istnienia i funkcjonowania ośrodków. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasz główny cel, który chcemy realizować różnymi metodami. I tu właśnie teraz warto kilka słów powiedzieć o ADR-ach. Szkolenia ADR dedykowane są do wszystkich osób zaangażowanych zawodowo w przewóz drogowy towarów niebezpiecznych. Każdy kierowca przewożący te towary musi posiadać specjalne uprawnienia obowiązujące na obszarze aż 48 państw. Przewóz tej kategorii towarów wiąże się ze szczególnymi zagrożeniami dla ruchu drogowego, stąd też przyjęto bardzo rygorystyczne normy postępowania. Nie ulega zatem żadnym wątpliwościom, że prowadząc szkolenia w tym obszarze, mamy istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

No tak, rzeczywiście – trudno się z tym nie zgodzić –  są to zagadnienia wysoce specjalistyczne. Jak Państwo poradziliście sobie z organizacją tych szkoleń, by podołać nowemu i tak trudnemu już przecież wyzwaniu?

L.T: Uważam, że obecnie należy zdecydowanie stawiać na jakość w obsłudze klienta, dlatego prowadzone przez nas szkolenia charakteryzują się dużą dynamiką, ciekawym programem i niezwykle starannie dobraną kadrą dydaktyczną. Ponadto świetne zaplecze techniczne do prowadzenia ćwiczeń oraz dobrze wyposażone sale wykładowe gwarantują, że uczestnicy szkoleń i kursów w przyjaznej atmosferze zdobywają specjalistyczną wiedzę i nabywają prawdziwych, autentycznych umiejętności. Prowadzimy ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem specjalistycznych fantomów oraz ćwiczenia terenowe z gaszenia pożarów podczas których każdy uczestnik szkolenia musi samodzielnie użyć gaśnicy.

Proszę zatem opowiedzieć naszym Czytelnikom czy sam proces akredytacji był skomplikowany?

L.T: Cały proces trwał kilka miesięcy. Oceny dokonywała specjalnie powołana Komisja Akredytacyjna. Po złożeniu wniosku badane były wszystkie dokumenty, a na końcu przeprowadzono bardzo szczegółową wizytację. Szczerze mówiąc, było nam dane doświadczyć uczucia stresu egzaminacyjnego. Ale na szczęście wszystko już za nami. Z tego miejsca bardzo dziękuję całej Komisji Akredytacyjnej za dokonaną ocenę podejmowanych działań oraz za zaufanie i uznanie naszego zaangażowania.

Jakie mają Państwo jako WORD plany na przyszłość?

L.T: W najbliższym czasie będziemy poszerzać naszą ofertę szkoleniową. Trwają także prace nad dużym projektem informatycznym, którego szczegółów nie wolno mi jeszcze zdradzić. Powiem tylko, że to będzie duża zmiana w obsłudze naszych klientów. Rozwiązanie jest niezwykle nowatorskie i przez to skomplikowane. Generalnie można powiedzieć, że w perspektywie najbliższych miesięcy będzie się działo u nas dużo ciekawych rzeczy. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i sugestie. Chciałbym, by nasz ośrodek funkcjonował zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, dlatego serdecznie zapraszam do kontaktu i dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Doba.pl dziękuje za rozmowę.

 
czwartek, 26.11.2020 14:40
6
czwartek, 26.11.2020 11:29
środa, 25.11.2020 09:27
12
wtorek, 24.11.2020 09:39
5
sobota, 21.11.2020 13:24
1
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
środa, 18.11.2020 10:16
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele