Wkrótce budowa ciągu pieszo-jezdnego ze Srebrnej Góry do Budzowa

piątek, 29.3.2024 13:03 1226 2

Już w II kw. bieżącego roku rozpocznie się długo wyczekiwana inwestycja w gminie Stoszowice – budowa ciągu pieszo-jezdnego ze Srebrnej Góry do Budzowa.

Na podstawie zawartego porozumienia gmina Stoszowice przejęła zadanie od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, przyjmując na swoje barki opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie uzgodnień i pozwoleń, realizację, a także uzyskanie środków finansowych w wysokości 2,5 mln zł niezbędnych do realizacji inwestycji.

Zadanie polega na budowie chodnika (ciągu pieszo-jezdnego) wraz z niezbędną infrastrukturą w pasie drogi wojewódzkiej nr 385. Działaniem komplementarnym będzie przebudowa ul. Witosa w Budzowie, polegająca na budowie ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni bitumicznej na długości ok. 700 m wraz z budową oświetlenia.

- Dzięki tej inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo pieszych użytkowników ruchu. Realizację zadania rozpoczniemy zaraz po zatwierdzeniu dokumentacji przez Urząd Wojewódzki oraz Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl. - mówi pełniąca funkcję wójta gminy Stoszowice Katarzyna Ruszkowska.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Kulfon sobota, 30.03.2024 22:40
Ale o nowej drodze na Twierdze co będzie robiona ...
OBSERWATOR piątek, 05.04.2024 00:59
TO PRAWDA, BĘDZIE ŻE DOGA W SREBRNEJ ALE ...