komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 2 marca 2021

Heleny, Halszki

WIOŚ ujawnił nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków w gminie Ziębice

wtorek, 16.2.2021 15:27 , komentarze: 3 , odsłony: 3117
kategorie artykułu:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu podczas kontroli wykazał nieprawidłowości w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w oczyszczalni ścieków w Henrykowie, w gminie Ziębice.

fot. ilustracyjne GIOŚ

 

Planowa kontrola przeprowadzona została jeszcze w 2020 roku w oczyszczalni ścieków w Henrykowie, która jest eksploatowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ziębicach. 

 - Przeprowadzona kontrola była kontrolą planową, wynikająca z Planu Kontroli. Uwzględnienie danego zakładu w planie kontroli odbywa się zgodnie z przyjętą metodyką kontrolną WIOŚ. Ponadto, WIOŚ prowadzi okresowe i interwencyjne działania kontrolne, którymi objęty jest zakład oczyszczalnia ścieków w Henrykowie, gdzie systematycznie wykonywane są działania inspekcyjne - informuje Doba.pl Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu. 

Kontrola wykazała nieprawidłowości w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska, w tym prawa wodnego, ustawy o odpadach oraz warunków określonych w decyzji wodnoprawnej.

- Przeprowadzone działania kontrolne wykazały nieprawidłowości dotyczące niewłaściwego sposobu pobierania próbek ścieków do badań, niewłaściwego gospodarowania odpadami komunalnymi, jakimi są osady ściekowe - dodaje WIOŚ.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami Inspektorat wydał zarządzenie pokontrolne obligujące do wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości. O ustaleniach kontroli poinformowano także Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, organ właściwy za nadzór nad wodami.

- Jednocześnie zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, celem wymierzenia opłaty podwyższonej za przekroczenia warunków posiadanego przez zakład pozwolenia wodnoprawnego - kończy WIOŚ. 

 

 

 

Wasze komentarze

Pan Burmistrz pozatrudniał tam swoich ekspertów
środa, 17.02.2021 11:58 autor: Henio
Zwolnienia w ZUK nieprawidlowosci w ZWIk katastrofa
środa, 17.02.2021 08:35 autor:
Postawić w stan likwidacji
wtorek, 16.02.2021 19:48 autor:
wtorek, 23.2.2021 11:07
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele