komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Wiemy na co szpital przeznaczy dodatkowe środki. Realnie będzie ich mniej

wtorek, 17.9.2019 12:15 , komentarze: 11 , odsłony: 3478
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dodatkowych środkach, jakie NFZ planuje przeznaczyć dla szpitali powiatowych, w tym szpitala św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. Szpital wyjaśnia, na co przeznaczy ewentualne dodatkowe fundusze i ile z nich trafi do ząbkowickiej placówki.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym. Najistotniejszym elementem planowanych zmian będzie przekazanie dodatkowej puli środków przede wszystkim na funkcjonowanie szpitali powiatowych. Według oficjalnych danych do szpitala św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich (EMC INSTYTUT MEDYCZNY S.A.) od 1 października ryczałt dla tej placówki ma wzrosnąć o 599 260 zł.

Nasz szpital otrzymał wzrost finansowania, przy czym zaznaczam że wzrost finansowania jest dzielony wspólnie z szpitalem Euromedicare we Wrocławiu, z którym nasz szpital ma wspólny kontakt. Nowa transza to propozycja na poziomie 600 tys. PLN, która nie została jeszcze wprowadzona przez NFZ i  nie doszło do podpisania aneksu - wyjaśnia Katarzyna Chłapińska, asystent Biura Zarządu EMC Instytut Medyczny SA.

Przekazane kwoty mają być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne. 

- Po otrzymaniu środków przeznaczymy je na pokrycie podwyżek dla pracowników związane z podniesieniem poziomu płacy minimalnej (zarówno medycznych jak również niemedycznych) oraz dodatkowo na zabezpieczenie kadry medycznej, która pozwoli na utrzymanie ciągłości prowadzenia szpitala. Część środków chcielibyśmy przeznaczyć również na zakup najpotrzebniejszego sprzętu medycznego w 2020 - informuje Katarzyna Chłapińska. 

 

 

 

Wasze komentarze

Ps. Stwierdzam zdarzenie autentyczne nie dotyczące szpitala a...
czwartek, 19.09.2019 15:19 autor: MS................
Chyba na trumny.
wtorek, 17.09.2019 13:02 autor: Olo
Ja na
środa, 18.09.2019 08:55 autor:
niedziela, 20.9.2020 14:51
5
czwartek, 17.9.2020 20:53
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.