komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

Wielkie otwarcie PORT-u w Opolnicy!

wtorek, 4.12.2018 12:42 , komentarze: 1 , odsłony: 452
kategorie artykułu:

Już od paru dni, wśród mieszkańców Opolnicy widać było ogromne poruszenie, a to za sprawą zbliżającego się otwarcia, długo oczekiwanego PORT-u – Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego, który będzie służył mieszkańcom oraz chętnym do skorzystania z punktu rekreacyjnego.

 

 W piątkowe popołudnie do jeszcze pachnącego nowością obiektu przybyli mieszkańcy sołectwa, przedstawiciele władz gminy na czele z Burmistrzem Krzysztofem Żegańskim, Przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Strzelec, radnymi rady miejskiej w Bardzie oraz Starosta Ząbkowicki Roman Fester. Nie zabrakło przedstawicieli sołectw z gminy Bardo i przyjaciół Opolnicy. Gości powitał gospodarz sołectwa pan Zdzisław Chądzel, któremu przekazano kapitańską czapkę, jako symbol nadrzecznego klimatu tego miejsca. Nowe miejsce spotkań, poświęcił Proboszcz Parafii NNMP w Bardzie o. Mirosław Grakowicz.

Budynek jest częścią kompleksu rekreacyjnego, który powstanie nad rzeką Nysa Kłodzka. Będzie to miejsce do spotkań dla mieszkańców oraz turystów. Po odpowiednim zagospodarowaniu tego terenu, powstanie pierwsza plaża na terenie powiatu. Odpoczynek na świeżym powietrzu, przy rzece, z możliwością zorganizowania sobie czasu wewnątrz PORT-u, będzie niespotykaną atrakcją, z której skorzysta wiele ludzi. Mamy nadzieję, że mieszkańcy również dostrzegą potencjał w jego powstaniu i dzięki temu w pobliżu powstanie wiele podobnych atrakcji oraz działalności gospodarczych, które wpłyną na rozwój wsi, a Opolnica stanie się ważnym punktem na mapie turystycznej Kotliny Kłodzkiej.

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
środa, 20.2.2019 11:53
środa, 20.2.2019 11:22
środa, 20.2.2019 09:56
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA