komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Wicemarszałek: środki na drogę Mąkolno-Płonica to najwyższa dotacja na Dolnym Śląsku

czwartek, 3.12.2020 14:33 , komentarze: 1 , odsłony: 1345
kategorie artykułu:

Gmina Złoty Stok ma kolejną wyremontowaną drogę.  Trasa między Mąkolnem a Płonicą zyskała nową nawierzchnię, dzięki najwyższemu na Dolnym Śląsku dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego na remont dróg transportu rolnego. Efekty prac oglądał wicemarszałek województwa dolnośląskie Grzegorz Macko.

 

Prawie 2,5 kilometra drogi wyremontowano w ramach zadania „PŁONICA-MĄKOLNO droga dojazdowa do gruntów rolnych”. Całość zadania kosztowała ponad 620 000 zł, z czego aż prawie 510 000 zł to dotacja celowa z Urzędu Marszałkowskiego ze środków na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

- To najwyższa dotacja na modernizację dróg na terenach wiejskich, jaką przyznano w tym roku na Dolnym Śląsku – mówił wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Macko, który w towarzystwie burmistrz Złotego Stoku, Grażyny Orczyk, przedstawiciela wykonawcy, firmy Eurovia Polska S.A., Krzysztofa Budzyna oraz radnych i sołtysów obu wsi wizytował  wyremontowaną drogę.

Prace rozpoczęły się końcem sierpnia, a zadanie obejmowało wykonanie koryt i warstw konstrukcyjnych, roboty nawierzchniowe, odwodnieniowe, przebudowę przepustów, ustawienie barier ochronnych, pogłębienie istniejących rowów oraz obustronne utwardzenie poboczy.

Jak podkreślała burmistrz Grażyna Orczyk, wcześniej droga między Mąkolnem a Płonicą miała dziurawą, pełną ubytków nawierzchnię, częściowo szutrową, częściowo asfaltową. Teraz służy ona nie tylko rolnikom, jako droga dojazdowa do gruntów rolnych, ale także stała się trasą rekreacyjnych wycieczek rowerowych czy spacerów. Dodatkowo droga ta jest alternatywą w przypadku wypadków drogowych na głównych szlakach komunikacyjnych w gminie: drodze wojewódzkiej 390 lub krajowej 46. Wykonanie prac przez firmę Eurovia burmistrz Złotego Stoku oceniła wysoko.

- Najważniejsze, żeby rolnicy nie rozjeżdżali krawędzi drogi, co jest niezwykle ważne przy ruchu wysokotonażowym,  rolniczym.  Wtedy myślę, że droga będzie służyła wiele lat – mówił przedstawiciel Eurovi,  Krzysztof Budzyna.

Wizyta wicemarszałka Grzegorza Macko była okazją do podziękowania za efektywną współpracę między samorządem Złotego Stoku a Urzędem Marszałkowskim.

- Dziękujemy za dotację, za wsparcie merytoryczne. Tutaj  przede wszystkim  słowa wdzięczności kierujemy do dyrektora Janusza Stokłosy, który był naprawdę bardzo pomocny i na etapach od wniosku po rozliczenie służył pomocą. Dziękujemy za wsparcie finansowe, bez którego tej nowej wyremontowanej drogi by nie było – mówiła burmistrz Złotego Stoku – Tak się składa, że mamy pięć sołectw i jest to trzecia droga w przeciągu ostatnich lat wykonana z funduszy transportu rolnego w sołectwie Mąkolno.

Burmistrz Grażyna Orczyk wraz z radnymi i sołtysami wręczyła wicemarszałkowi i wykonawcy symboliczne podziękowania za owocną współpracę.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 11.1.2021 16:18
2
poniedziałek, 11.1.2021 17:16
poniedziałek, 11.1.2021 14:33
4
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.