Wernisaż wystawy „Ziębice w obrazach akwarelowych Anny Kloza-Rozwadowskiej”

poniedziałek, 26.7.2021 09:47 509 0

W piątkowe popołudnie w foyer Ziębickiego Centrum Kultury odbył się długo wyczekiwany wernisaż wystawy „Ziębice w obrazach akwarelowych Anny Kloza-Rozwadowskiej”.

Otwierając wystawę Jana Świderska trafnie zauważyła, że prace artystki to kompozycje przedstawiające piękno Ziębic. Otaczamy się zabytkami, dziełami sztuki które mamy szczęście mijać codziennie, a które zachwyciły Annę swoim urokiem, historią i zostały przeniesione przez nią na płótno.Anna Kloza - Rozwadowska to absolwentka wydziału malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wrocławianka, malarka, ilustratorka, rysowniczka i podróżniczka.

W podróży przez życie, spokojną przystań na prawie dwa lata znalazła w Ziębicach. Zauroczona miasteczkiem z długą i ciekawą historią potraktowała mieszkanie w Ziębicach jako nieustający plener malarski. Owoce tej pracy możemy podziwiać na wystawie.

Anna, jak podkreśla, wybrała akwarelę ponieważ ta technika okazała się najbardziej współgrająca z formami architektury naszego miasta. Na wystawie trwającej do 15 września 2021 r. możemy obejrzeć 20 prac, przedstawiających najpiękniejsze miejsca naszego miasta. Zapraszamy!

Źródło: FB Gmina Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)