W poniedziałek 6 grudnia Senior on-line. Policjanci opowiedzą o bezpiecznych zakupach w sieci

sobota, 4.12.2021 17:02 557 0

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich zapraszają na spotkanie online w dniu 6 grudnia o godzinie 9:00. Szkolenie będzie dotyczyło bezpiecznego robienia zakupów na odległość. Jak nie dać się oszukać, gdzie szukać pomocy jeżeli będzie taka potrzeba. Te i inne tematy policjant podejmie na ostatnim spotkaniu w tym roku. Serdecznie zapraszamy!

fot. pixababy
 

Grudzień to niezwykle gorący okres jeśli chodzi o przedświąteczne zakupy. Coraz więcej osób, szczególnie w obecnej sytuacji, bardzo chętnie sięga po komputer czy telefon, by w domowym zaciszu kupić np. prezenty pod choinkę, mając dodatkowo możliwość porównania ofert wielu firm i wybrania tej najkorzystniejszej. Oszuści internetowi posuwają się do wielu sztuczek, które mają na celu zwabienie niczego nieświadomych i poszukujących najlepszych okazji klientów. Maile z fałszywymi linkami czy wyskakujące reklamy z nieprawdopodobnymi ofertami, to tylko nieliczne przykłady tego typu działań. To również najbardziej pracowity czas dla oszustów internetowych, którzy czyhają na konsumentów spragnionych atrakcyjnych cen, wykorzystując ich nieostrożność. Jeśli wypatrzyłeś okazję, która wydaje Ci się tak atrakcyjna, że aż nierealna, najprawdopodobniej trafiłeś na nieuczciwego sprzedawcę. Fałszywe sklepy internetowe to prawdziwa plaga, dlatego trzeba bardzo uważać, aby nie stracić pieniędzy i nerwów.

Takie właśnie tematy poruszymy na mikołajkowym spotkaniu z serii Senior Online. Poznamy zasady bezpiecznych zakupów oraz dowiemy się co zrobić w sytuacji kiedy zostaniemy oszukani.

Zapraszamy seniorów i nie tylko na profil Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. na YouTube w dniu 06 grudnia o godzinie 9:00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)