W minionym tygodniu na drogach powiatu zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących

środa, 12.1.2022 11:09 3910 2

W ciągu ostatniego tygodnia z dróg naszego powiatu wyeliminowano aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali również trzech kierujących, którzy mieli wydane zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych przez sąd oraz jednego z cofniętymi uprawnieniami i podrobionym blankietem prawa jazdy. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W minionym tygodniu policjanci odnotowali aż 5 takich zdarzeń. Jeden z mężczyzn przyjechał pod wpływem alkoholu do sklepu, w którym policjanci kontrolowali przestrzeganie obostrzeń związanych z COVID-19. Zwrócił swoją uwagę brakiem maseczki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nietrzeźwy kierujący wpadł, bo nie założył maseczki

Niechlubnym rekordzistą okazał się być jednak 67-latek, który wjechał w samochody stojące na światłach przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 8 i DW382. Miał 3 promile alkoholu w organizmie.

CZYTAJ WIĘCEJ: [KOMUNIKAT POLICJI] 67-latek wjechał w samochody stojące na światłach i zatrzymał się na barierach. Był kompletnie pijany

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w dniu 5 stycznia przez policjantów z Kamieńca Ząbkowickiego. 59-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego kierował samochodem marki Ford Fiesta, mając prawie promil alkoholu we krwi. Został nakryty, przejeżdżając przez jedną z miejscowości na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Czwarty z zatrzymanych, 30-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego w dniu 7 stycznia kierował samochodem Volkswagen Polo, mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policjantów w Ziębicach.

9 stycznia zatrzymano piątego nietrzeźwego kierowcę. W godzinach porannych mężczyzna próbował zaparkować samochód Ford Mondeo. Jechał z dwoma pasażerami. Niestety parkowanie zakończył, zwisając ze skarpy. Przebadany przez policjantów 36-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego również miał niemal promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

Źródło: KPP Ząbkowice Śl.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

xd środa, 12.01.2022 11:30
Co to za zdjęcia tego Forda ? takie drastyczne zatrzymanie...
XD środa, 12.01.2022 19:01
Toć napisali, że próbował zaparkować i spadł ze skarpy