W ciągu 24 godzin dwukrotnie zatrzymano 62-latka z dożywotnim zakazem poruszającego się pojazdem bez ważnego przeglądu i ubezpieczenia

czwartek, 11.8.2022 11:58 2941 2

Niektórzy kierujący nie tylko nie stosują się do obowiązujących przepisów, ale wręcz świadomie je lekceważą. Tak należy ocenić zachowanie 62-latka, który w ciągu zaledwie 24 godzin został dwukrotnie zatrzymany za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna poruszał się samochodem niedopuszczonym do ruchu oraz bez ubezpieczenia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

W dniu 10 sierpnia przed godziną 7.00 policjanci patrolujący ulice zauważyli pojazd, którego stan techniczny na pierwszy rzut oka wzbudził ich wątpliwości. Okazało się, że uzasadnione. Zatrzymali kierującego do kontroli na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich. Samochód Ford, którym poruszał się mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, nie był w ogóle dopuszczony do ruchu, oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci ustalili również, że 62-latek, kierował mając dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze wykonali z nim czynności, zakazali dalszej jazdy i uświadomili, jakie czekają go dalsze konsekwencje. Mężczyzna nie przejął się tym zbytnio, bo następnego dnia rano, również przed godziną 7.00, ponownie został zatrzymany w swoim fordzie. Miał pecha ponieważ w służbie był ten sam policjant co dzień wcześniej i rozpoznał bardzo charakterystyczny samochód, którym 62-latek się poruszał. Tym razem jego pojazd został odholowany. Za załamanie zakazu sądowego grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KPP Ząbkowice Śl.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Adam czwartek, 11.08.2022 20:46
walnąć dziada pala tam, gdzie kura jajo znosi, aby mu...
czwartek, 11.08.2022 12:54
Amputować głowę