Uzdrowisko – dobre na wszystko! Rusza akcja promocyjna

środa, 10.7.2024 10:05 211 0

Dolnośląskie uzdrowisko? Dobre na wszystko! Rusza nowa akcja promująca zdrowie, relaks oraz malownicze miejscowości uzdrowiskowe, idealne na wakacje. 

- To właśnie na Dolnym Śląsku znajduje się najwięcej miejscowości uzdrowiskowych w skali całej Polski. Uzdrowiska są atutem naszego wyjątkowego regionu, a nowoczesna baza rehabilitacyjna gwarantuje kuracjuszom z całego kraju profesjonalne i skuteczne leczenie uzdrowiskowe na bardzo wysokim poziomie. Towarzyszy temu rozwinięta baza turystyczna, trasy rowerowe i piesze. Zachęcamy do odwiedzania naszych pięknych, dolnośląskich uzdrowisk – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Dolny Śląsk poszczycić się może największą liczbą miejscowości uzdrowiskowych w całej Polsce – jest ich tutaj aż 10! Zatem jeśli sięgać po zdrowie, to właśnie w tym regionie. Przed nami fascynująca podróż przez najciekawsze kurorty Dolnego Śląska. 

– W tej kampanii udowodnimy, że poza oczywistymi walorami zdrowotnymi, uzdrowiska mają mnóstwo innych zalet: liczne trasy rowerowe, szlaki piesze, turystyczne atrakcje, wyjątkowe zabytki – mówi Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Według danych GUS w dolnośląskich w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego na Dolnym Śląsku w 2022 roku leczyło się niemal 95 tysięcy kuracjuszy. Nasz region był trzecim w Polsce najchętniej wybieranym przez pacjentów: po zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. 

Skarby dolnośląskich uzdrowisk 

Uzdrowiska w oferują nie tylko bogatą bazę noclegów, luksusowe spa i centra odnowy biologicznej, piękne parki zdrojowe, górskie widoki, ale także atrakcje turystyczne i kulturalne.

  • Cieplice Śląskie-Zdrój

Miłośnicy historii muszą poznać Cieplice, gdzie początki wydobycia wód termalnych sięgają XIII wieku. Ta znana część Jeleniej Góry uchodzi za najstarsze uzdrowisko w Polsce, które niegdyś swoją obecnością zaszczycały światowe sławy, m.in. Goethe. Dziś turystów przyciągają termy, zabytki i muzea.

  • Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to prawdziwy raj dla miłośników muzyki, dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Chopinowskiemu. W tym roku jego 79. edycja będzie miała miejsce od 2 do 10 sierpnia. Warto również odwiedzić Muzeum Papiernictwa, które kandyduje do wpisania na światową listę zabytków UNESCO.

  • Świeradów-Zdrój

Gwiazdkę z nieba oferuje Świeradów-Zdrój, gdzie nieopodal Izerski Park Ciemnego Nieba zapewnia niepowtarzalne warunki do obserwacji gwiazd, dzięki minimalnemu zanieczyszczeniu świetlnemu. W Świeradowie znajduje się najwyższa, 62-metrowa wieża widokowa w Polsce: Sky Walk. Dla obleganej atrakcji są alternatywy: wieża widokowa na Młynicy oraz na Czerniawskiej Kopie. Miejscowość słynie z kąpieli radonowych. W Polsce tylko dwa uzdrowiska korzystają z tego typu zabiegów.

  • Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój to idealna miejscowość dla miłośników wspinaczki, biegania i aktywnego wypoczynku. W lipcu odbywa się tu Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, a we wrześniu kultowy Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady, którego gwiazdą w tym roku, będzie m.in. Vito Bambino. Podczas festiwali nie zabraknie sportowych wyzwań, filmowych i muzycznych wrażeń, a także spotkań ze sławami światowego himalaizmu. Atrakcją w okolicy jest Trojak, wznoszący się na wysokość 766 m n.p.m., skąd roztacza się widok na Kotlinę Kłodzką. Na szczyt można dotrzeć także ścieżką Singletrack Glacensis, będącą częścią najdłuższej w Europie sieci tras rowerowych tego typu.

  • Kudowa-Zdrój

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju, założony w XVIII wieku, oferuje bogactwo przyrodnicze i chwile wytchnienia. Można tu podziwiać różnorodne gatunki roślin: rododendrony, draceny, kaktusy, agawy czy opuncje. W parku rosną również interesujące drzewa, w tym około 300-letni jesion wyniosły. Na turystów o mocnych nerwach czeka Kaplica Czaszek, której ściany i sklepienie pokryte są ludzkimi czaszkami i kośćmi. Kaplica powstała w XVIII wieku i jest częścią kościoła pw. Świętej Rodziny. 

Dolny Śląsk na zdrowie!

W ramach akcji na profilu ,,Dolny Śląsk” w social mediach oraz na stronie www.dolnyslask.travel znajdą się inspiracje oraz praktyczne porady dotyczące podróży. Nie zabraknie historii, szczegółów dotyczących oferty zabiegów i ich korzyści zdrowotnych, ciekawych atrakcji do zobaczenia, propozycji aktywnego wypoczynku, opisów tras i malowniczych widoków. Odkryjemy tajemnice magicznych miejsc regionu, które uzdrawiają duszę i ciało, by każdy mógł na własnej skórze przekonać się, że dolnośląskie uzdrowisko jest naprawdę dobre na wszystko!

UMWD

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)