komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Unison wspiera potrzebujących

piątek, 22.6.2018 00:00 , odsłony: 828
kategorie artykułu:

Podobno szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Dzierżoniowski Unison wychodzi właśnie z tego założenia i wsparł lokalnych mieszkańców. To już kolejna tego typu inicjatywa firmy.

Przykład idzie od góry

Unison to przedsiębiorstwo wchodzące w skład grupy General Electric – międzynarodowego giganta w produkcji elementów do silników samolotowych. Dzierżoniowska firma jest ważna częścią GE, dlatego w pierwszej połowie czerwca z wizytą przybyła tam Kristie West – Szefowa obszaru pod który podlega Unison. Firma kieruje się zasadą „wspieraj i inspiruj”, więc naturalnym dla zarządu firmy było wykorzystanie tej sytuacji do pomocy potrzebującym. Przedsiębiorstwo wsparło Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie.

- Cieszymy się, że możemy pomóc tak wspaniałej organizacji z naszej okolicy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani tym, że możemy tutaj być – mówi Matthew Dias – Szef Fabryki

Firma pomogła odświeżyć przestrzeń wokół placówki. Aby umilić pobyt podopiecznym ośrodka przekazano również huśtawkę.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże są potrzeby takiej instytucji, dlatego uznaliśmy, że przekażemy również 7 000 zł na rzecz ośrodka. Wierzymy, że pomoże to w realizacji szczytnych celów tej placówki – mówi Paulina Pisarek, Administration Specialist.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to instytucja dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną. Dzieci mają zapewnioną opiekę całodobową i weekendową. Wszyscy uczniowie objęci są pomocą psychologa, pedagoga i logopedy. Ośrodek zapewnia zarówno opiekę, jak i edukację.

Wspierają i inspirują

To nie pierwsza tego typu akcja dzierżoniowskiego producenta. Firma od lat włącza się w działania prospołeczne. Między innymi grupa Women’s Network działająca w UNISON, często organizuje akcje charytatywne, do których chętnie przyłącza się cała firma.

Przed Wielkanocą w ramach „Zbiórki Wielkanocnej” udało się zgromadzić żywność dla potrzebującej rodziny. Grupa dołączyła również do akcji „Pluszak w Pogotowiu”, podczas której maskotkami umilano czas dzieciom z jednego z wrocławskich SOR-ów, odnowiono też plac zabaw w Bystrzycy.

- Bardzo zależy nam na tym, aby wspierać społeczność lokalną. Bogacenie się naszej firmy jest korzystne nie tylko dla nas, ale dla całego miasta. Czujemy się moralnie zobowiązani do takich działań – tłumaczy Szef fabryki.

Dołącz do UNISON

Ludzie ze smykałką do spawania, dla których nie jest obca praca manualna lub kandydaci znający w dobrym stopniu rysunek techniczny, którzy lubią pracę z maszynami, mają szansę zasilić szeregi teamu i dołączyć do Unisona. Przedsiębiorstwo oferuje pracę w firmie z pasją, stabilne warunki i szkolenie wprowadzające.

Kandydaci zainteresowani pracą mogą zostawić swoje CV na portierni przy zakładzie, który mieści się przy ulicy Nowowiejskiej 50a w Dzierżoniowie lub przesłać drogą mailową na adres: katarzyna.zaba@ge.com

 

Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa