UKS Kusy w Czechach

środa, 27.9.2017 09:20 861 0

Przepiękna ścieżka rowerowa z Hradec Kralove do Kuksu była dziś we władaniu kolarzy z UKS KUSY. 21 zawodników naszego klubu przejechało 30 kilometrów pod przewodnictwem super przygotowanej Veroniki Tomkovej.

Trasa rowerowa wzdłuż Łaby w jesiennej scenerii zrobiła na nas wielkie wrażenie. Veronika powitała nas na pierwszej atrakcji ścieżki – Kamiennym Moście na Łabie, na obrzeżach Hradca. Po 12 kilometrach dość szybkiej jazdy dotarliśmy do miejscowości Smirice, a tam kolejna atrakcja – Kaplica Zamkowa. Kolejne 10 km i jesteśmy już w miasteczku Jaromer. Z perspektywy roweru i po krótkim wykładzie Veroniki podziwiamy Twierdzę Josefov i zabytki starego miasta. Kolejne 8 km i niepowtarzalny Areal Barokowy Kuks.
Posiłek w restauracji z widokiem na zespół pałacowy, ewaluacja naszego przejazdu i czas na powrót do Barda.
To była super niedziela!!! Dziękujemy Veronice za fantastyczne przyjęcie i przewodnictwo. Z całą pewnością wielu z nas tam jeszcze wróci.
Dziękujemy również Pani Marcie Ptasińskiej za koordynowanie naszego czeskiego wypadu. Pragniemy również podziękować naszemu zawodnikowi Panu Sławkowi Węgrzynowi za sprawny i bezpieczny transport naszego sprzętu.

Nasz wyjazd realizowany był w ramach projektu “Nezname se – poznamy się” współfinansowanego ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

UMiG Bardo

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)