Ukradł samochód spod sklepu. Kilkanaście godzin później był już w rękach policji

poniedziałek, 20.3.2023 00:00 1944 0

W środę 15 marca do ząbkowickiej policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego volkswagen passat. Funkcjonariusze od razu przystąpili do czynności mających na celu ustalenie sprawcy i odzyskanie skradzionego mienia. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Kilkanaście godzin po zgłoszeniu policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali samochód. 

15 marca po godzinie 18.00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, by powiadomić o kradzieży samochodu volkswagen passat. Do przestępstwa miało dojść, kiedy kierowca dosłownie na chwilę zostawił pojazd przed jednym ze sklepów w Ząbkowicach Śląskich.  Złodziej skorzystał z okazji, ponieważ mężczyzna w pośpiechu zapomniał wyjąć kluczyki ze stacyjki.

- Ząbkowiccy funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. W sprawach kradzieży pojazdów kluczowe znacznie ma czas. W wyniku podjętych przez mundurowych działań, już kilkanaście godzin po zgłoszeniu kradzieży funkcjonariusze ząbkowickiego Wydziału Prewencji zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który był już wcześniej karany za kradzieże. Mężczyzna przyznał, że skorzystał z okazji i odjechał volkswagenem. Pokazał policjantom, gdzie zostawił samochód. Niestety, dach pojazdu był uszkodzony, a to kolejny zarzut dla podejrzanego. To jednak nie wszystko, co miał na sumieniu 32-latek. Po sprawdzeniu mieszkańca Ząbkowic Śląskich okazało się, że rok temu za jazdę w stanie nietrzeźwości miał zatrzymane prawo jazdy, a sąd wydał mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wsiadając do nie swojego samochodu i odjeżdżając nim, a następnie go uszkadzając, popełnił aż 3 przestępstwa, za które teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem - mówi asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

 

Policja przypomina  również, że parkując samochód nawet na krótką chwilę należy: 

  • odchodząc od samochodu kluczyki chować do kieszeni wewnętrznych ubrania, parkując na posesji czy w garażu nie otwierać bramy pozostawiając samochód z kluczykami w stacyjce,
  • nigdy nie pozostawiać dokumentów samochodu w jego wnętrzu,
  • sprawdzić, czy wszystkie okna są domknięte a klapa bagażnika zatrzaśnięta,
  • włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,
  • bagaże tj. torby, plecaki, telefony, zakupy i inne rzeczy zostawić w schowkach lub bagażniku, pozostawienie ich na widoku może być bowiem zachętą dla złodziei,
  • jeżeli w samochodzie zainstalowany jest radioodtwarzacz z panelem, to panel ten zabierać ze sobą, a nie chować do schowka czy pod fotel.

Nie ułatwiajmy przestępcom działania.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)