komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 16 grudnia 2019

Albiny, Zdzisławy

Uczniowie z ZSP w Ciepłowodach świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

środa, 27.11.2019 11:09 , komentarze: 0 , odsłony: 265
kategorie artykułu:

20 listopada uczniowie z ZSP wzięli udział w światowych Obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpili także uczniowie z ZSP w Ciepłowodach. Tego dnia nauczyciele przeprowadzili zajęcia z uczniami na temat „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”, w trakcie których szeroko omawiano takie zagadnienia jak dzieciństwo, prawa dziecka oraz Konwencja o prawach dziecka. Odbyły się turnieje klasowe z wykorzystanie quizów Kahoot o prawach dziecka, przygotowane przez UNICEF. Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie uczniom, że wszystkim dzieciom na świecie przysługują takie same prawa, oraz zwrócenie uwagi na dzieciństwo, jako jeden z najważniejszych etapów rozwoju człowieka. Następnie, w trakcie spotkania na świetlicy szkolnej, prowadzący spotkanie uczniowie, przybliżyli wszystkim zgromadzonym między innymi historię powstania organizacji UNICEF oraz przedstawili sylwetki znakomitych pedagogów, takich jak Janusz Korczak czy Stefania Sempołowska, którzy wywarli ogromny wpływ na utworzenie i powołanie zarówno organizacji UNICEF, jak i Konwencji o prawach dzieci. Zaprezentowana została także prezentacja na temat praw dziecka, ze wskazaniem gdzie i u kogo należy szukać pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również filmy tematyczne „Dzieci mają głos” oraz „GoBlue- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznych obchodów, tj. „GoBlue”, wszyscy uczniowie i nauczyciele, ubrani byli na niebiesko. Kolor ten dominował w wystroju szkoły, dekoracjach, gazetkach tematycznych oraz licznych pracach plastycznych przygotowanych przez uczniów. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz p. dyrektor, Beatą Lupą wykonali pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie obchodów odbył się marsz pod tytułem „Marsz Praw Dziecka”, w trakcie którego uczniowie wyrażali swoje wsparcie i solidarność z innymi dziećmi na świecie, a klasa czwarta śpiewała ułożoną przez siebie na tę okoliczność piosenkę.

Koordynator,

Ewelina Żygadło

 

 

Wasze komentarze

piątek, 13.12.2019 08:28
czwartek, 12.12.2019 11:40
czwartek, 12.12.2019 09:52
wtorek, 10.12.2019 16:44
wtorek, 10.12.2019 09:20
1
poniedziałek, 9.12.2019 14:38
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec