Uczniowie z Kamieńca znowu najlepsi w województwie

wtorek, 7.6.2022 15:46 1145 0

Za nami dolnośląskie finały dwóch turniejów edukacyjnych promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięty został Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, oraz Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych. W Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym po raz kolejny najlepsi w województwie okazali się uczniowie Zespołu Szkół Podstawowych w Kamieńcu Ząbkowickim i to oni będą reprezentować Dolny Śląsk w finale krajowym. 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Motorowego Oddział we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego we Wrocławiu ponownie zorganizowali wojewódzkie finały ogólnopolskich turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci i młodzieży. 

Finały, zarówno Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych, odbyły się na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności w kierowaniu rowerem, motorowerem bądź samochodem – w zależności od kategorii wiekowej zawodników. Jak co roku znaczny udział w organizacji turniejów mieli policjanci ruchu drogowego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, którzy w trakcie zawodów nadzorowali konkurencje, sędziowali, a wcześniej opracowywali pytania wykorzystywane w zadaniach sprawdzających wiedze uczestników z zakresu ruchu drogowego. 

Głównym celem turniejów jest popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie w gronie najmłodszych partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. To również świetna okazja do propagowania kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także rozpowszechniania i krzewienia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto celem turnieju jest inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych. 

W dolnośląskim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na podium stanęli uczniowie reprezentujący: 

W grupie I: 

I miejsce - ZSP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zarębie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Powidzku 

W grupie II: 

I miejsce - ZSP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zarębie

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnicy 

W dolnośląskim finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na podium stanęli uczniowie reprezentujący: 

I miejsce - Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach

II miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu

III miejsce - Zespół Szkół w Górze 

Triumfatorom gratulujemy i życzymy powodzenia na krajowych finałach!

 

mł. asp. Przemysław Ratajczyk/ KWP we Wrocławiu

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)