Uczniowie z Kamieńca najlepsi w województwie w BRD. Jadą na finał krajowy!

wtorek, 28.5.2024 10:55 1756 1

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Motorowego Oddział we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego we Wrocławiu ponownie zorganizowali wojewódzkie finały ogólnopolskich turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci młodzież.

- Konkurs obejmował takie konkurencje jak: testy wiedzy, test skrzyżowań, jazdę na miasteczku ruchu drogowego, jazdę na torze sprawnościowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.  Nasz zespół w składzie: Maria Sokołowska 8a, Rozmis Gabriela 8a i Antoni Ferenc-Rosikoń 6a okazał się najlepszy i zdobył prawo startu w MISTRZOSTWACH POLSKI, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca w Bierzwniku w województwie zachodniopomorskim. Oprócz klasyfikacji drużynowej, w finale wojewódzkim wyróżnia się najlepszego zawodnika konkursu, którym okazał się Antoni Ferenc Rosikoń.  Tak więc wielki sukces naszych uczniów - najlepsi w województwie drużynowo i indywidualnie. - informuje Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Ząbkowickim.

Finały Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, odbyły się na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu i na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ulicy Parkowej. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności w kierowaniu rowerem. Cykliście mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód, a także miasteczko ruchu drogowego.

Jak co roku znaczny udział w organizacji turniejów mieli policjanci ruchu drogowego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, którzy w trakcie zawodów nadzorowali konkurencje, sędziowali, a wcześniej opracowywali pytania wykorzystywane w zadaniach sprawdzających wiedze uczestników z zakresu ruchu drogowego.

Głównym celem turniejów jest popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie w gronie najmłodszych partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. To również świetna okazja do propagowania kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także rozpowszechniania i krzewienia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto celem turnieju jest inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W dolnośląskim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na podium stanęli uczniowie reprezentujący:

W grupie I:

  • I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Zarębie
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczytnej 
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Miłkowicach

W grupie II:

  • I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieńcu Ząbkowickim
  • II miejsce –  Szkoła Podstawowa we Wrocławiu
  • III miejsce –  Szkoła Podstawowa w Zarębie

W grupie III:

  • I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu
  • II miejsce – Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy        
  • III miejsce –     Zespół Szkół i Placówek im. Ks. Marcina Lutra we Wrocławiu   

Triumfatorom gratulujemy i życzymy powodzenia na krajowych finałach!

 

KWP we Wrocławiu, foto: ZSP nr 1 Kamieniec Ząbkowicki

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Kiki sobota, 01.06.2024 10:24
Brawo dla uczniów i opiekuna!