komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Uczniowie na pouczającej lekcji w oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śl.

czwartek, 3.10.2019 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 730
kategorie artykułu:

 W dniach 23-26.09.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 z OP w Ząbkowicach Śl. oraz Szkoły Podstawowej z OP w Zwróconej wraz z nauczycielami  p. Edytą Rusnak, p. Anną Iberle oraz p. Krzysztofem Bobrowskim udali się  na nietypową wycieczkę ekologiczną do oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich.

 Celem wycieczki było przede wszystkim uzmysłowienie dzieciom skutków zanieczyszczenia wody oraz  konieczności jej oszczędzania.

W czasie zwiedzania pracownicy PWiK Delfin przedstawili sposoby oczyszczania wody, a także umożliwili zwiedzenie obiektów zakładu. Uczniowie poznali poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie, a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Dzieci miały okazję obserwować pracę tych bakterii w specjalnych zbiornikach wodnych. Na koniec zobaczyły jak wygląda woda, która wypływa z oczyszczalni. Nasi przewodnicy zapewnili, że jest czystsza niż ta, która płynie w rzece.  

Dla wszystkich uczestników było to niezwykłe przeżycie, które uświadomiło ile ludzie produkują toksycznych ścieków  oraz ile wysiłku trzeba włożyć, aby oczyścić i uzdatnić wodę.

Opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują P. Prezesowi, P. Kierownik oraz Pracownikom  PWiK Delfin w Ząbkowicach Śl. za umożliwienie zwiedzenia oczyszczalni  rzetelne przekazanie wiadomości oraz cierpliwość.

 

Tekst i zdjęcia: Anna Iberle i Edyta Rusnak

 

Wasze komentarze

Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe