Uczniowie klas 7 SP w Kamieńcu Ząbkowickim na Śnieżniku

wtorek, 28.6.2022 10:31 516 0

Klasy siódme, 7B i 7C Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim  21 czerwca wybrały się na zdobywanie szczytu Śnieżnik pod opieką wychowawców klas: Lidii Jagody oraz Agaty Olewicz, a także rodziców: Renaty Wojciechowskiej, Katarzyny Klimczak,  Sylwii Demidowicz i  Eweliny Jaroszuk.

W towarzystwie przewodnika górskiego pana Grzegorza klasy rozpoczęły wycieczkę w Kletnie - wsi położonej w głębokiej dolinie rzeki Kleśnicy u podnóża Śnieżnika, gdzie znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia.

Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika oraz w polskich Sudetach Wschodnich. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć na szczycie, wycieczka udała się do schroniska PTTK „Na Śnieżniku” im. Zbigniewa Fastnachta. Schronisko położone jest na wysokości 1218 m n.p.m., na zachodnim stoku Śnieżnika, na obszernej Hali pod Śnieżnikiem. Schronisko zostało wybudowane z inicjatywy księżnej Marianny Orańskiej w 1871 r.

Po ognisku i zjedzeniu kiełbaski, klasy zeszły malowniczym szlakiem prowadzącym do miejscowości Międzygórze. Uczniowie swoja wycieczkę zakończyli w McDonald's,  zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy powrócili do domów. 

Wychowawczynie klas dziękują rodzicom za opiekę nad uczniami podczas wycieczki oraz przewodnikowi za profesjonalizm i wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę.

 

Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

Dodaj komentarz

Komentarze (0)