komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 27 marca 2019

Lidii, Ernesta

Ubiegłotygodniowe działania Straży Pożarnej

czwartek, 26.7.2018 14:48 , komentarze: 0 , odsłony: 2539
kategorie artykułu:

W okresie ubiegłego tygodnia  (16.07.2018 – 22.07.2018) Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 19 zdarzeń w tym 2 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Pożary:

17.07.2018 godz. 10:59 Pomianów Górny – pożar samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 382. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się komora silnika samochodu osobowego, droga całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru za pomocą piany gaśniczej. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze został całkowicie wstrzymany.

20.07.2018 godz. 19:22 Srebrna Góra - pożar lasu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się około 30 arów ściółki leśnej na stromym wzniesieniu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru w głąb lasu oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się ściółkę. Z uwagi na ukształtowanie terenu działania prowadzone były za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. W działania trwające 3 godziny zaangażowano 4 zastępy straży pożarnej oraz pracowników nadleśnictwa Bardo.

Miejscowe zagrożenia:

16.07.2018 godz. 04:26 Bobolice mieszkaniec budynku wyczuł dziwny zapach wewnątrz mieszkania i źle się poczuł.  Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wykonaniu pomiarów za pomocą sprzętu wykryczo-pomiarowego, który nie wskazał obecności substancji toksycznych. W trakcie działań do zdarzenia wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał osobę zgłaszającą na miejscu zdarzenia.  

16.07.2018 godz. 10:08 Ząbkowice Śląskie oś. XX-lecia – zatrzaśnięte drzwi do mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  w zamkniętym mieszkaniu pozostawiono potrawę na kuchence gazowej. Drzwi do mieszkania były zatrzaśnięte i właściciel nie mógł ich otworzyć. Działania zastępów straży polegały na sprawieniu drabiny przenośnej do okna obiektu wejściu do mieszkania i otwarciu drzwi od wewnątrz. Dzięki podjętym działaniom nie doszło do pożaru.

16.07.2018 godz. 23:11 Kamieniec Ząbkowicki ul. Mostowa-  drażniący zapach wewnątrz obiektu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że lokatorzy budynku opuścili mieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów za pomocą sprzętu wykryczo-pomiarowego który nie wskazał obecności substancji toksycznych. Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał osobę zgłaszającą.

17.07.2018 godz. 16:54 Złoty Stok - złamany konar drzewa blokuje ruch na drodze wojewódzkiej nr 390.

17.07.2018 godz. 18:25 Przyłęk Droga Krajowa nr 8 - wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy. Dwie osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem służb ratunkowych nie odnosząc obrażeń. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz gazu LPG z butli w pojeździe.

18.07.2018 godz. 7:30  Ząbkowice Śląskie Droga Krajowa nr 8 - wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła go przed przybyciem zastępów straży pożarnej nie odnosząc obrażeń. Nasz działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe.

18.07.2018 godz. 10:43 Chwalisław - powalone drzewo blokuje ruch na drodze.

18.07.2018 godz. 11:50 Braszowice Droga Krajowa nr 8 - wypadek samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na jezdni drogi krajowej znajduje się naczepa samochodu ciężarowego blokując ruch w kierunku Wrocławia, natomiast ciągnik siodłowy znajduje się częściowo w rowie. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów oraz zabezpieczeniu wycieku paliwa z pojazdu.

19.07.2018 godz. 19:40 Byczeń - uszkodzona część dachu na budynku gospodarczym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zawalania się części połaci dachowej oraz ściany szczytowej w budynku gospodarczym przyległym do budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia sprawdzeniu uszkodzonego obiektu pod kątem przebywania wewnątrz osób zagrożonych lub poszkodowanych oraz sprawdzeniu czy budynek posiada zasilanie w energię elektryczną. W działania trwające 2 godziny zaangażowano 4 zastępy straży pożarnej oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

21.07.2018 godz. 03:02 Ząbkowice Śląskie ul Ignacego Daszyńskiego - pomoc Pogotowiu Ratunkowemu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali przytomnego mężczyznę  z krwotokiem z nosa. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

21.07.2018 godz. 17:17 Złoty Stok - kolizja dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy, z których wyciekły płyny eksploatacyjne. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych.

21.07.2018 godz. 18:32 Pawłowice – służby ratunkowe powiadomione zostały o próbie samobójczej. Na miejscu zdarzenia działania prowadził patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej nieprzytomnemu mężczyźnie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w transporcie poszkodowanego z budynku mieszkalnego do karetki.

21.07.2018 godz. 19:45 Bardo Droga Krajowa nr 8 - zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym – auto lawetą przewożącą samochody osobowe. W wyniku zdarzenia w samochodzie osobowym przez zniekształcone elementy karoserii uwięziony został kierowca pojazdu, natomiast samochód ciężarowy uszkodził barierę energochłonną, oddzielającą jezdnię od pobocza. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca samochodu ciężarowego odniósł niewielkie obrażenia, które zostały zaopatrzone przez ratowników medycznych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach oraz wydobyciu zwłok z wraku pojazdu osobowego. W działania trwające blisko 5 godzin zaangażowano 2 zastępy straży pożarnej Zespół Ratownictwa Medycznego, 4 Patrole Policji wraz z Prokuratorem oraz przedstawiciela zarządcy drogi. W trakcie działań droga była całkowicie nieprzejezdna.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia odnotowano 3 alarmy fałszywe:

16.07.2018 godz. 8:59 Pomianów Dolny. Z informacji przekazanych służbą ratunkowym wynikała że wewnątrz obiektu przepompowni wody mógł przebywać nieprzytomny mężczyzna. Po sprawdzeniu obiektu nie stwierdzono zagrożenia. Okazało się również że rzekomo zaginiony mężczyzna przebywa w Ziębicach. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

22.07.2018 godz. 9:00 - Uruchomiona czujka centrali sygnalizacji pożarowej w obiekcie Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach. Po sprawdzeniu obiektu nie zlokalizowano zagrożenia alarm sklasyfikowano jako fałszywy z instalacji wykrywania.

22.07.2018. godz. 18:00 - Strażacy zostali powiadomieni że na jednym ze zbiorników wodnych „Pilce” prąd wody zniósł na środek zbiornika kobietę pływającą na dmuchanym materacu. Kobieta nie miała siły aby dopłynąć do brzegu i wzywała pomocy. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na pomoc kobiecie ruszyli świadkowe zdarzenia będący na miejscu. W chwili przybycia zastępów straży, kobieta była już na brzegu i nie potrzebowała pomocy medycznej. Zdarzenie zakwalifikowano jako  alarm fałszywy w dobrej wierze.

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 25.3.2019 10:28
17
poniedziałek, 25.3.2019 09:25
6
niedziela, 24.3.2019 16:42
37
piątek, 22.3.2019 08:42
12
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa