komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Ubiegłotygodniowe działania Straży Pożarnej

środa, 27.6.2018 08:54 , komentarze: 0 , odsłony: 1814
kategorie artykułu:

W okresie ubiegłego tygodnia (18.06.2018 – 24.06.2018) Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. odnotowało 12 zdarzeń w tym 1 pożar, 8 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Pożary:

23-06-2018 godz. 14:24 Ząbkowice Śląskie – pożar podkładów kolejowych na linii Ząbkowice Śląskie – Piława Górna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniany podkład kolejowy. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru. W trakcie alarmowej jazdy do zdarzenia pojazd z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej uległ kolizji.

Miejscowe zagrożenia:

20-06-2018 godz. 19:16 Brodziszów - strażacy usuwali gniazdo szerszeni znajdujące się w drzewie przy placu zabaw

20-06-2018 godz. 20:32 Złoty Stok ul. Sudecka - uruchomiona została czujka tlenku węgla w jednym z mieszkań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono obecność tlenku węgla w jednym z mieszkań. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, przewietrzeniu obiektu oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy u jednego z lokatorów, który źle się poczuł, do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

21-06-2018 godz. 18:33 Opolnica - plama oleju na jezdni drogi powiatowej. Działania zastępu straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu przybycia przedstawiciela zarządcy drogi.

23-06-2018 godz. 14:28 Kolizja samochodu pożarniczego z samochodem osobowym. W trakcie alarmowej jazdy do zdarzenia ciężki samochód ratowniczo gaśniczy z JRG Ząbkowice Śl. uległ kolizji z samochodem osobowym. W samochodzie osobowym podróżowały trzy osoby: kobieta oraz dwójka dzieci. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy u osób podróżujących samochodem osobowym do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz zakręceniu dopływu gazu na butli LPG. Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu personel ZRM pozostawił je na miejscu nie stwierdzając obrażeń. W wyniku kolizji uszkodzenia w samochodzie ratowniczo gaśniczym okazały się na tyle poważne, że aby go usunąć z drogi należało zadysponować ciężki samochód ratownictwa drogowego, który zholował uszkodzony pojazd do siedziby KP PSP w Ząbkowicach Śl. W działania trwające blisko 3 godziny zaangażowano 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

23-06-2018 godz. 17:20 Ząbkowice Śląskie ul. Armii Krajowej - po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w zamkniętym mieszkaniu na włączonej kuchence gazowej pozostawiony został posiłek. Z uwagi na brak możliwości dotarcia do mieszkania – zatrzaśnięte drzwi - strażacy sprawili podest podnośnika do otwartego okna mieszkania, dzięki czemu jeden z ratowników dostał się do mieszkania i umożliwił jego otwarcie.

23-06-2018 godz. 17:28 Ząbkowice Śląskie ul. Ziębicka - plama oleju na jezdni drogi gminnej. Działania zastępu straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu przybycia przedstawiciela zarządcy drogi.

23-06-2018 godz. 19:03 Ożary teren kopalni Pilce - pomoc pogotowiu ratunkowemu w udzieleniu pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

23-06-2018 godz. 21:14 Droga Krajowa nr 8 miejscowość Dębowina - wypadek samochodu osobowego. Po przybycie na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która nie odniosła obrażeń i opuściła pojazd o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia.

Ponadto w okresie ubiegłego tygodnia strażacy odnotowali trzy alarmy fałszywe dotyczące uruchomienia centrali sygnalizacji pożarowej, pożaru lasu oraz zdarzenia dotyczącego roju pszczół. Dwa zdarzenia po sprawdzeniu zostały zakwalifikowane jako alarmy fałszywe w dobrej wierze, natomiast alarm dotyczący centrali sygnalizacji pożarowej jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

 

Wasze komentarze


Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA