Tysiące osób na Tarczyński Arena w ten weekend

wtorek, 2.7.2024 09:45 346 0

W świecie negatywnych wiadomości, nieustannie pojawiających się w mediach społecznościowych, telewizji i radiu, trzydniowe wydarzenie dostępne dla każdego będzie skupiać się wyłącznie na samych dobrych wiadomościach!

Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie powraca do Tarczyński Arena Wrocław z długo wyczekiwanym programem, mającym pokrzepić i zmotywować wszystkich obecnych! Świadkowie Jehowy, bo o nich mowa, zapraszają na kongres „Głośmy dobrą nowinę!” w weekend 5-7 lipca2024 roku. To otwarte dla wszystkich, trzydniowe wydarzenie w tym roku przyciągnie do Wrocławia kilka tysięcy uczestników nie tylko z miasta, ale i z całego regionu. Niewątpliwie skorzystają na tym wrocławskie sklepy, hotele czy restauracje.

„Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli korzystać z programu kongresu w mieście otwartym, przyjaznym i gościnnym, jakim jest Wrocław” — powiedział Zbigniew Malarski, rzecznik Świadków Jehowy na Dolnym Śląsku. „Tegoroczny kongres jest jednym z ważniejszych wydarzeń dla tysięcy osób, które oczekują rzetelnych i pozytywnych informacji”.

Podczas kongresu „Głośmy dobrą nowinę!" we Wrocławiu zaprezentowane zostaną oparte na Biblii materiały wideo, wykłady oraz wywiady na takie tematy, jak:

Dlaczego wszyscy potrzebujemy dobrej nowiny i kto może ją zapewnić?

Czym jest dobra nowina, czy możemy jej ufać i czy może nam ona pomóc już teraz?

Dlaczego nie musimy się bać złych wiadomości?

W sobotę odbędzie się chrzest nowych Świadków Jehowy z Wrocławia i regionu, a w piątkowe i sobotnie przedpołudnie uwagę uczestników przyciągnie premiera dwóch części pierwszego odcinka serii filmowej o życiu i służbie Jezusa. Przed każdym kongresem miejscowe zbory Świadków Jehowy wezmą udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców miasta i regionu do udziału w tym wydarzeniu.

Wrocławski kongres jest jednym z 32, jakie tego lata zorganizowano w Polsce. Spodziewana na nich liczba obecnych to około 125 tys. osób. Co ciekawe w ubiegłym roku, na całym świecie, z takich trzydniowych wydarzeń skorzystało blisko 13 milionów ludzi! Warto podkreślić, że kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp na nie jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.

 

Biuro Informacji Publicznej  | Świadkowie Jehowy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)