Tydzień Bibliotek - weź udział w konkursie ząbkowickich bibliotekarek, wygraj atrakcyjne nagrody!

środa, 8.5.2024 08:42 661 0

Doroczny konkurs z okazji Tygodnia Bibliotek 2024

„Ziemia ząbkowicka w literaturze pięknej” – tak nazywa się konkurs ogłoszony przez forum <Ząbkowickie bibliotekarki> z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2024 r. Jego rezultatem będzie stworzenie katalogu utworów literackich, których fabuła związana jest z miejscami, miejscowościami powiatu. Po latach posuchy także nasz region zapisał się na kartach polskiej literatury.

Celem konkursu jest promocja bibliotek jako instytucji kultury będących źródłem rozwoju osobistego mieszkańców oraz rozkwitu społeczności lokalnych. To właśnie w placówkach bibliotecznych zainteresowani znajdą klucze do rozwiązania konkursu. Zadanie wiąże się z czytelnictwem oraz znajomością najbliższego rejonu. Polega na umiejętnym korzystaniu z zasobów bibliotek, w tym przypadku ściśle ukierunkowanym na bibliografię regionalną oraz używaniu innych źródeł informacji.

 Zadanie uczestników polega na wskazaniu możliwie najwięcej takich książek beletrystycznych (powieści, opowiadań, reportaży, wierszy) gdzie w treści pojawia się któraś z ponad stu miejscowości ziemi ząbkowickiej. Należy podać: 1) nazwisko autora/autorki, 2) tytuł utworu, 3) miejsce i rok wydania. Przykład: Bogusław Romaszewski, Legendy i opowieści ziemi ząbkowickiej, Ząbkowice Śl. 2004

Organizatorki zgromadziły dużą pulę nagród rzeczowych. Są to vouchery (wejściówki) do najpopularniejszych atrakcji turystycznych regionu: do pałacu w Kamieńcu Ząbk., do twierdzy w Srebrnej Górze i pakiet do obiektów w Ząbkowicach Śl. W uzupełnieniu znajdą się książki i pamiątki regionalne.

Konkurs potrwa do 16 czerwca 2024 r. Prace należy dostarczyć do swoich lokalnych bibliotek, do Biblioteki Pedagogicznej lub na adres: zabkowickiebibliotekarki@interia.pl.

Dodatkowe informacje w Bibliotece Pedagogicznej lub telefonicznie (74) 8-152-303.

U w a g a - biorąc udział w konkursie uczestnicy zgadzają się na upublicznienie nazwiska i zdjęć z wręczania nagród w lokalnych mediach.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)