komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Ty również możesz zostać rodzicem zastępczym! PCPR poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

wtorek, 11.5.2021 08:09 , komentarze: 0 , odsłony: 422
kategorie artykułu:

Każde dziecko na świecie ma prawo do miłości, bezpieczeństwa, właściwej opieki, rozwoju i chwil beztroski. Niestety, nie zawsze dorośli potrafią realizację tych potrzeb zagwarantować. Dlatego też niezbędny jest system rodzicielstwa zastępczego. Można pomagać dzieciom zawodowo, można też zaopiekować się dzieckiem i nie zmieniać dotychczasowego miejsca pracy. W takim przypadku funkcjonuje się jako niezawodowa rodzina zastępcza.

Aby dać dzieciom radość, pomóc w rozwoju i po prostu je wychować, trzeba dysponować odpowiednimi środkami finansowymi. System pieczy zastępczej takie środki gwarantuje.

Rodziny zawodowe otrzymują za swoją pracę stałe wynagrodzenie oraz świadczenia na pokrycie kosztów utrzymania dzieci powierzonych ich opiece. Do tego dochodzą świadczenia z programów 500+ i 300+. Rodziny niezawodowe nie pobierają wynagrodzenia, ale mogą rozwijać własną ścieżkę zawodową. Otrzymują natomiast takie środki na pokrycie kosztów utrzymania dzieci, jak rodziny zawodowe. Ponadto w grę wchodzą jeszcze inne dodatkowe świadczenia w zależności od formy sprawowanej pieczy.  Rodziny zastępcze otrzymują niezbędną pomoc prawną, psychologiczną
i pedagogiczną.

Jeżeli chcą Państwo dać szansę dzieciom na szczęśliwe dzieciństwo i stabilną dorosłość, zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ząbkowicach Śląskich, tel. 74 8156828. Udzielimy szczegółowych informacji oraz pomożemy we wszystkich sprawach formalnych.

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.6.2021 12:41
1
piątek, 11.6.2021 11:03
6
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie