komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Twierdza Srebrna Góra szuka nowego dzierżawcy Fortu Wysoka Skała

środa, 4.9.2019 20:39 , komentarze: 0 , odsłony: 2683
kategorie artykułu:

Twierdza Srebrna Góra szuka nowego dzierżawcy Fortu Wysoka Skała. Umowa z obecnym dzierżawcą wygaśnie w ciągu najbliższego miesiąca. 

Przypomnijmy, że w styczniu 2018 roku dwa forty Twierdzy Srebrna Góra: Ostróg i Wysoka Skała znalazły nowych dzierżawców. Jak się jednak okazuje, umowa z dzierżawcą Fortu Wysoka Skała wygaśnie już wkrótce. Twierdza Srebrna Góra poszukuje już nowego dzierżawcy. 

Prowadzenie obiektu zabytkowego, takiego jak Twierdza Srebrna Góra, wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania, oddania, serca, twórczego myślenia i ciągłego prowadzenia działań rozwijających miejsce tak, żeby utrzymać obiekt również poza wysokim sezonem turystycznym. Samo tu nic nie 
przychodzi. Współcześni turyści są klientem coraz bardziej wymagającym, oczekującym dobrej prezentacji oferty. Płacąc za bilet, chcą w zamian wysokiej jakości, która powinna dominować w naszych obiektach. Prace porządkowe i remontowe związane z zabezpieczeniem i wyeksponowaniem obiektów, znajdujących się w górach i zagrożonych ciągłą ekspansją zieleni, również wymagają zwiększonego nakładu sił. Nasze forty są przecudownym miejscem, z ogromnym potencjałem na rozwinięcie, ponadprzeciętność i mogących stanowić dobry sposób na dochodowy biznes, który jednak lekko nie przychodzi, o czym przekonał się obecny dzierżawca. Brak wyżej wskazanych czynników spowodował, że dotychczasowa umowa przestanie obowiązywać w ciągu najbliższego miesiąca - mówi Emilia Pawnuk, prezes zarządu Twierdza Srebrna Góra. 

 - Proza życia zjadła marzenia, ale spoko - dla Wysokiej Skały to były dwa dobre lata. Mamy nadzieję, że nasi następcy zapewnią jeszcze lepsze kolejne. Trzymamy kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie przetargu - napisał w mediach społecznościowych obecny dzierżawca.

Do dzierżawy przeznaczono Fort Wysoka Skała wraz z częścią esplanady w zespole Twierdzy Srebrnogórskiej. Proponowany okres dzierżawy to 7 lat z możliwością przedłużenia na dłuższy okres w zależności od zaproponowanego zagospodarowania. Celem prowadzenia działalności ma być zachowanie, utrwalenie i wyeksponowanie wartości zabytkowych, walorów krajobrazowych i przyrodniczych obiektu. Wyklucza się jednak powielanie oferty już funkcjonujących części Twierdzy tj. Donjonu i Fortu Ostróg. 

 

Fort Wysoka Skała (nazywany również: Hohenstein, Rogowy II, Harcerz) powstał w latach 1768-1777, należy do kompleksu Twierdzy Srebrna Góra.  Z trzonem fortecy - Bastionem Dolnym i Donżonem - łączy go esplanada. Celem budowy Fortu Wysoka Skała była obrona wschodniego podejścia do Donżonu wraz z kontrolą miasteczka i okolicznych wzgórz. W latach 1926-1928 został przeprowadzony remont. Na fortach Ostróg (Spitzberg) i Wysoka Skała (Hohenstein) utworzono karny obóz jeniecki, Oflag VIII "b" (15 grudnia 1939 - 1 września 1941) dla polskich oficerów. W okresie powojennym obiekt wykorzystywany do przez ZHP do prowadzenia obozów letnich. Od 1992 r. stanowi bazę dla podmiotów prowadzących działalność turystyczną. Fort posiada 20 pomieszczeń (kazamat), które można zaadoptować do celów działalności turystycznej, rekreacyjnej, kulturowej. 

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

 

 

Wasze komentarze

środa, 23.9.2020 13:08
1
wtorek, 22.9.2020 12:06
poniedziałek, 21.9.2020 11:43
wtorek, 22.9.2020 09:42
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec