Twierdza Legend w Srebrnej Górze

środa, 28.9.2022 08:39 263 0

Bajki, baśnie i legendy. Wszystko w jednym miejscu i w jednym czasie.

1 i 2października do srebrnogórskiej twierdzy zapraszamy całe rodziny. W tych dniach w fortyfikacji odbywać się będzie III edycja wydarzenia Twierdza Legend współorganizowanego z Fundacją Joanny Lamparskiej - Projekt Historia. 

Przez dwa dni w Twierdzy Srebrna Góra w najlepszym wydaniu pokazywać się będą atrakcje z całego Dolnego Śląska. Nie zabraknie prezentacji, dioram i warsztatów m.in. Kopalni Złota ze Złotego Stoku,  Twierdzy Kłodzkiej, Projektu Arado, Kopalni Uranu w Kletnie, Time Gates z Jeleniej Góry czy miasta Frankensteina – Ząbkowic.

W potężnym kompleksie fortecznym z XVIII wieku pojawią się wróżki, krasnoludki, szalony naukowiec, który na oczach widzów będzie prezentował równie szalone doświadczenia.  Warto obejrzeć pokazy sokolnicze.  Dzieci będą mogły zajrzeć do arabskiego namiotu z baśni tysiąca i jednej nocy,  spróbować tworzenia tajemniczych mikstur i amuletów ze świetlistą czarodziejką oraz zagrać w średniowieczne gry towarzyskie.

W bardzo ciekawym programie imprezy zaplanowane też są: opowieści i legendy z Dolnego Śląska snute przez wykwintnych gawędziarzy, przedstawienia Teatru Lalek Pinokio oraz animacje dla dzieci.

Zapraszamy również dzieci i dorosłych na wykłady podróżników, przewodników, autorów ciekawych książek dla dorosłych i dzieci. Wśród zaproszonych gości wielu znawców i pasjonatów tajemnic Dolnego Śląska m.in.  Joanna Lamparska (znana polska pisarka, dziennikarka, autorka programów radiowych ), dr Monika Biernat, (wydawczyni książki pt. "Wszyscy zginiecie", której akcja rozgrywa się na Dolnym Śląsku), Małgorzata Szumska-Dziczkowska  (autorka książek dla dzieci i nie tylko), Gracjan i Katarzyna Kielijańscy.

Gości rozgrzeje wojskowa grochówka z Kantyny Polowej, a także zawody strzeleckie Laser Tag dla najmłodszych . Niewątpliwą atrakcją jest również możliwość zwiedzania samej twierdzy, z której roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę. Emilia Pawnuk, prezeska Twierdza Srebrna Góra Spółka z o.o. podkreśla, że” planując wydarzenia cykliczne, twierdza chce być miejscem wielopokoleniowych spotkań, obiektem do, którego chce się wracać, bo historia w nim zapisana jest na wyciągnięcie ręki.”

Całość wydarzenia patronatem honorowym objął Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)