Trzynastu kierowców bez uprawnień wpadło w ręce policji

poniedziałek, 22.4.2024 10:43 3167 3

Niemal co tydzień piszemy o nietrzeźwych kierujących, jednak równie często zdarza się, że policjanci na ząbkowickich drogach zatrzymują  tych bez uprawnień. Niektórym kierowcom zostały one zatrzymane, niektórzy jadą łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a inni nigdy nie zrobili prawo jazdy. Przykładem jest 50-latek, którego 20 kwietnia zatrzymali ząbkowiccy funkcjonariusze na drodze K-8. Mężczyzna poruszał się pojazdem, z którego wyciekał olej. Przy kontroli mundurowi ujawnili, że jechał jako kierujący mercedesem pomimo, że decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia.

Nie tylko  pijani kierowcy łamią prawo wsiadając ze kierownicę. Dotyczy to również wszystkich, którzy kierują swoimi pojazdami bez uprawień, po cofnięciu ich z rożnych przyczyn, w tym za punkty karne, jak również na zakazie kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Takich osób w kwietniu ząbkowiccy policjanci zatrzymali 13. Ośmiu kierujących jechało nie posiadając w ogóle uprawnień do kierowania, trzech łamiąc zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a dwóch miało cofnięte zdobyte wcześniej uprawnienia. 

W ubiegły weekend 20 kwietnia policjanci ruchu drogowego zauważyli na drodze K8 samochód mercedes zostawiający za sobą ślad oleju. Okazało się, że wyciek płynów był wynikiem usterki w pojeździe. Przy legitymowaniu kierowcy wyszło na jaw, że 50-latek, który kierował pojazdem, ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Podobna sytuacja miała miejsce dzień później na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich. Mundurowi zatrzymali do kontroli 23-letniego kierującego samochodem toyota. Podczas kontroli policjanci ujawnili, że mieszkaniec powiatu ząbkowickiego ma cofnięte uprawnienia ponieważ przekroczył dozwoloną ilość punktów karnych.

 Przypominamy, że nakazy i zakazy dotyczące kierowania pojazdami nie są wydawane bez przyczyny. Jest to efekt zachowania samych kierujących, którzy swoją jazdą lub zachowaniem złamali prawo. Obowiązujące przepisy mają za zadanie wyeliminować z ruchu zarówno nietrzeźwych kierujących jak również tych, którzy swoja jazdą i zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu.

Decyzje, które podejmujemy mają swoje konsekwencje. Nie zawsze będą się one nam podobały, jednak ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń.

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek

Oficer Prasowy

Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

 foto: ilustracyjne

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

poniedziałek, 22.04.2024 13:55
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo !!!
ToJaa poniedziałek, 22.04.2024 21:54
Nie ważne jakie kary będą i tak dalej będą przepisy
wtorek, 23.04.2024 12:13
Zamykać do więzienia !