Trzeci Turniej Kwalifikacyjny Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy

poniedziałek, 20.7.2020 09:54 1683 0

W sobotę 11 lipca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ziębicach i sali gimnastycznej GCEiS przy ul. Wojska Polskiego 4 odbył się 3 Turniej Kwalifikacyjny Piłki Siatkowej im. Marcina Popędy.

Turniej został zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu i Klub Piłki Siatkowej Faraon. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn rywalizujących ze sobą w dwóch grupach. W sali GCEiS wystąpiły: APS Paczków, Sendit Impuls Wrocław i KPS Faraon 2.

Mecze rozgrywane były do 3 wygranych setów. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna  Sendit Impuls Wrocław, drugie APS Paczków, trzecie KPS Faraon 2.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 rywalizowały ze sobą drużyny: Volley Głuszyca, Na Bank Dzierżoniów, Browar Bielawa i KPS Faraon 1. Pierwsze miejsce w grupie wywalczył zespół KPS Faraon 1, drugie Na Bank Dzierżoniów, trzecie Volley Głuszyca, czwarte Browar Bielawa. Do półfinałów awansowały drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w grupach. W meczu o piąte miejsce w turnieju Volley Głuszyca pokonał Zespół Faraon 2 wynikiem 25:17 i 25:23. W pierwszym półfinale spotkał się Faraon 1 z drużyną APS Paczków, którą pokonał w setach: 21:17 i 21:16. W drugim półfinale Sendit Impuls Wrocław wygrał z drużyną Na Bank Dzierżoniów w setach 21:16 i 21:11. W meczu o trzecie miejsce w turnieju, APS Paczków wygrał z drużyną Na Bank Dzierżoniów w setach 2:1. W finale Faraon 1 pokonał drużynę Sendit Impuls Wrocław w setach 21:11 i 21:15. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Jarosław Kociuba, Julia Tomasiak, Patryk Jewulski, Michał Pawlus, Robert Kotkowski, Paweł Dobrzański, Kacper Przybyło, Piotr Pęcak, Patryk Pruchniewski, Mateusz Kubasiak. Uroczystego podsumowania sobotnich zawodów dokonał dyrektor GCEiS Pan Andrzej Regner i Członek Zarządu KPS Faraon Pan Paweł Dobrzański. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzem najlepszym zespołom wręczono puchary. Najlepszym zawodnikiem wybrano Pana Jarosława Kociubę. Turniej prezentował wysoki  poziom sportowy i organizacyjny. Nad całością turnieju czuwali Pan Paweł Dobrzański i Pan Jerzy Rejnowski.

Serdecznie zapraszamy na 4 Turniej Kwalifikacyjny w Piłce Siatkowej, który odbędzie się w drugą sobotę sierpnia.