Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w ciągu tygodnia

wtorek, 23.11.2021 11:26 692 0

W zeszłym tygodniu policjanci na drogach powiatu ząbkowickiego zatrzymali 3 kierowców. Dwóch z nich jechało w stanie po alkoholu natomiast trzeci pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 4 różnych spraw. Po raz kolejny apelujemy: PIŁEŚ – NIE JEDŹ!

Jesienna aura już w pełni. Jest to początek trudnych warunków jazdy. Zła widoczność, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, czy mgły to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji.

Pomimo zmieniających się i trudnych warunków jazdy niektórzy kierujący nadal lekceważą przepisy prawa i narażają siebie oraz innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Mowa tutaj o osobach, które wsiadają za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem środków odurzających. Pomimo ciągłych apeli Policji o zachowanie trzeźwości na drodze policjanci z powiatu ząbkowickiego w ciągu zaledwie paru dni zatrzymali 3 mężczyzn którzy zlekceważyli przepisy dotyczące trzeźwości kierujących. W dniu 15 listopada ząbkowiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących po alkoholu.

47-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, który wsiadł za kierownicę samochodu Renault miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z zatrzymanych kierował w stanie po użyciu alkoholu, mając około 0,4 promila. Obydwaj zostali zatrzymani w dniu 15 listopada z samego rana w Ząbkowicach Śląskich. W dniu 20 listopada policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego na terenie swojego miasta zatrzymali 34 – latka, który kierował pod wpływem środków odurzających. Ponad to miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany do 4 rożnych spraw. Nie powstrzymało to jednak mężczyzny przed ponownym złamaniem prawa.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

Źródło: KPP Ząbkowice Śląskie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)