Trwa remont kaplicy cmentarnej, teraz kolej na alejki

czwartek, 4.7.2024 11:48 1447 1

W czerwcu rozpoczął się remont zabytkowego domu pogrzebowego z kaplicą na cmentarzu komunalnym w Ziębicach. Teraz gmina Ziębice przystępuje do remontu alejek cmentarnych. 

2 lipca podpisana została umowa na remont alejek na cmentarzu komunalnym w Ziębicach. Prace - na zlecenie gminy Ziębice - wykona firma pana Roberta Wąsa WASBUD z Grodkowa. Wartość zadania to 2.598.025 zł, z czego dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład BGK wyniesie 1.978.000 zł. Termin wykonania prac to 170 dni od przekazania placu budowy. Wykonawca został wybrany w drugim przetargu - po zmniejszeniu zakresu inwestycji.
Oprócz wykonania nawierzchni z kostki brukowej na części alejek, w tym m.in. na wejściu głównym oraz na ścieżce od sklepów ze zniczami (działka nr 257 Ziębice Zachód), zostanie wykonana kanalizacja burzowa i zamontowane zostanie oświetlenie.
Zdecydowanie szybciej zakończy się remont kaplicy cmentarnej - prace postępują w szybkim tempie jak widać na załączonych zdjęciach. Te prace wykonuje miejscowa firma pana Gracjana Robińskiego Pol-Gram z Ziębic.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 05.07.2024 16:46
A w Ząbkowicach na starym cmentarzu kaplica marnieje w oczach...żal...