komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

Tadeusz Słowikowski o tajemnicach Wałbrzycha

wtorek, 15.9.2015 08:51 , komentarze: 0 , odsłony: 2904
kategorie artykułu:

W sobotę, 12 września w Starej Kopalni odbyło się spotkanie z Tadeuszem Słowikowskim, który jako pierwszy zajmował się poszukiwaniem "złotego pociągu" i to on pierwszy wskazał jego prawdopodobną lokalizację. Słowikowskiemu towarzyszył Andrzej Gaik, przewodnik w Zamku Książ.

Podczas spotkania Pan Tadeusz - emerytowany górnik i członek Dolnośląskiej Grupy Badawczej opowiedział wiele ciekawych faktów i historii dotyczących poszukiwań, zdobywania pozwoleń i o innych tajemnicach Wałbrzycha i okolic. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego akurat w tej okolicy mógł zostać ukryty pociąg.

Andrzej Gaik wspominał także, jak cała historia pomaga promować region, a w hotelach zamkowych w dalszym ciągu przebywają ekipy telewizyjne, które są oprowadzane po dostępnych częściach podziemi.

- Przekazałam już pismo do Minister Kultury w sprawie pociągu - jeśli zostanie odnaleziony, będzie on wyeksponowany właśnie na terenie Starej Kopalni - mówiła, Anna Żabska, dyrektor Starej Kopalni.

Spotkanie trwało prawie dwie godziny. Uczestnicy mogli także zapoznać się z dokumentami przedstawionymi przez Tadeusza Słowikowskiego.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 11.6.2021 11:03
6
wtorek, 1.6.2021 17:14
6
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec