komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta

Szymon Masełko nowym ordynatorem Oddziału Wewnętrznego

piątek, 5.7.2019 11:15 , odsłony: 4167
kategorie artykułu:

Z problemem braku lekarzy mierzą się dyrektorzy niemal wszystkich szpitali w Polsce. Młodzi lekarze wolą pracować w dużych ośrodkach, dlatego w szczególnie trudnej sytuacji znajdują się często szpitale w małych miejscowościach powiatowych. Jak przedstawia się rzeczywistość w świdnickim „Latawcu”? 

- Jak większość placówek w Polsce, borykamy się z problemami braku kadry medycznej  i dotyczy to każdej grupy zawodowej – mówi Grzegorz Kloc, dyrektor RSS „LATAWIEC” w Świdnicy. - Na szczęście, nie jesteśmy w tak dramatycznej sytuacji jak chociażby szpitale w Świebodzicach, w którym zamknięto Oddział Ginekologiczno-Położniczy, czy w Ząbkowicach Śląskich, w którym planowano zawieszenie funkcjonowania Oddziału Wewnętrznego. W świdnickim szpitalu praca wszystkich oddziałów przebiega planowo. W ostatnich miesiącach rozstrzygnęliśmy kilka konkursów na stanowiska lekarzy kierujących. Oddziałem Otolaryngologicznym i Oddziałem Gastroenterologicznym, przez kolejnych sześć lat kierować będą odpowiednio Ryszard Czesak oraz Witold Marczyński. Obaj lekarze to wieloletni pracownicy świdnickiego szpitala. Ryszard Czesak od lat kieruje świdnickim Oddziałem Otolaryngologicznym, a dla Witolda Marczyńskiego to już drugi zwycięski konkurs na szefa Oddziału Gastroenterologicznego. Ale są także zmiany na stanowiskach lekarzy kierujących. W maju z powodu przejścia na emeryturę poprzednika, ordynatorem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii został Mirosław Wójtowicz (pisaliśmy o tym TUTAJ), a od czerwca Oddziałem Wewnętrznym kieruje Szymon Masełko.

Szymon Masełko związany jest ze świdnickim „Latawcem” od 2001 roku. Wcześniej pracował w przychodni POZ, Pogotowiu Ratunkowym, Stacji Dializ w Świdnicy, jako lekarz i dyrektor ds. lecznictwa. Obecnie kieruje 29 - łóżkowym Oddziałem Wewnętrznym, posiadającym 4 łóżka na tzw. Sali Intensywnego Nadzoru Medycznego.

- Hospitalizujemy pacjentów z różnymi schorzeniami – mówi Szymon Masełko, lekarz kierujący Oddziałem  Wewnętrznym  RSS „LATAWIEC” w Świdnicy. - Są to zazwyczaj ostre powikłania cukrzycy, obturacyjne choroby płuc i zapalenia dróg oddechowych, infekcje dróg moczowych, niedokrwistości na różnym tle wymagające przetoczenia preparatów krwi, ostre odczyny alergiczne, coraz częściej rozpoznajemy również sepsy. Przy schorzeniach gastrologicznych, reumatologicznych i kardiologicznych chorzy  trafiają do specjalistycznych oddziałów funkcjonujących w ramach tutejszego szpitala. Należy podkreślić, że pacjenci stanowią duże wyzwanie diagnostyczne i wcale nie łatwiejsze terapeutyczne. Większość naszych pacjentów to osoby w podeszłym wieku, z wieloma współistniejącymi schorzeniami, których leczenie nierzadko się wyklucza. Mimo to zawsze staramy się wtedy tak dobrać leki, aby chorego wyleczyć, albo przynajmniej znacznie poprawić jego stan zdrowotny.

Stosownie do potrzeb pacjentom oddziału wykonuje się szeroki wachlarz badań laboratoryjnych, radiologicznych i obrazowych. Oddział korzysta z  dobrze wyposażonego laboratorium, sprzętu do diagnostyki obrazowej (TK, RM, MM, RTG) oraz  badań endoskopowych, co pozwala na szybką oraz dokładną diagnozę schorzeń.

WIĘCEJ O ODDZIALE WEWNĘTRZNYM NA STRONIE

http://www.szpital.swidnica.pl/oddzialy/oddzial-chorob-wewnetrznych/

Regionalny Szpital Specjalistyczny "Latawiec" 

ul. Leśna 27-29
tel. 74 85 83 732
www.szpital.swidnica.pl

 

 

 
dzisiaj, 9 godz temu
piątek, 31.7.2020 09:24
środa, 29.7.2020 13:09
środa, 29.7.2020 13:05
środa, 29.7.2020 12:39
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa